Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy nyuszim. Mi történt...

Van egy nyuszim. Mi történt vele? Egyik nap még tök normális, másik nap meg. Segítség!

Figyelt kérdés
5-6 hónapos Gofri névre hallgató nőstény barátságos, kedves, kíváncsi, szeretetre méltó kis nyuszim VOLT! Eddig mindig szelíd volt, és barátságos. Egyik nap hoztunk be kis nyuszikat mert születtek olyan 2 hetesek lehettek (ebbe nem kérek tanácsot mert mindig csináltunk ilyet mert kint elpusztultak volna. Ebbe már profi vagyok, én lettem a mamájuk:) ) És egy másik ketrecbe raktuk a csöppségeket. Gofri kíváncsian nézte az új jövevényeket. Semmi baj nem volt addig. Ma ki takarítottam őket, addig ki vettem Gofrit a ketrecéből. Ugribugrizott mint mindig. Én addig ki vittem a tálat és ki takarítottam majd le mostam és hagytam kint száradni. Addig be jöttem mert etetés volt a kicsiknél hoztam a tejet (NEM TEHÉN TEJET:) ) és ki vettem egyesével meg itatni őket. Gofri oda tolakodott, én hátra toltam de a fejével vissza nyomta a kezem és oda jött. Megnézte őket, majd elkezdett morogni és oda kapott. Én rá ütöttem a popsijára és mondtam hogy nem szabad. Utána nagyon ingerült lett (mert még SOHA nem ütöttem meg, ez sem az volt csak épp hogy hozzá értem, nem vagyok állat kínzó:) ) és elszaladt közbe dobbangatott. Miután az össze kicsinek adtam tejecskét vissza raktam őket, majd Gofrit felemeltem (eddig mindig engedte hogy felemeljem és szerette is, mert mindig meg nyalt olyankor. Most meg elkezdett rugdosni és harapni. Majd le raktam. Után elfordult tőlem mintha megsértődött volna valamiért... valami rosszat tettem??

2014. ápr. 1. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tettél semmi rosszat és köszönöm,hogy ezt ilyen részletesen leírtad. Nem vagy állatkínzó,és biztosra gondolom,hogy értesz a kisnyuszikhoz is egyaránt!!:)) Szerintem Gofrinak csak újak voltak a picik,és nem minden állatka fogadja az új jövevények" érkezését jó szemmel... A nyuszik azért és akkor dobbantanak,ha félnek,megilyednek,illetve ha valamilyen dolog felzaklatja őket,ha mérgesek,hogyha valami másképp történik a megszokottnál. Biztos azért dobbantott,mert új volt neki ez a helyzet,és szerintem nem tudta hogy kezelni. Kicsit légy vele megértő. Ilyenkor hagyj időt amíg lenyugszik,és utánna sok simogatással és jutifalattal próbálj a kedvében járni! Ez a felizgulás az új szitura csak egy pillanatig tart ,másnapra újra a régi lesz!! Amúgy szerintem mivel Gofrinak újak a kicsik ,ezért finom próbáld őket össze szoktatni ,ne csak így hogy egyből összeengeded őket,hanem mondjuk úgy ,hogy amikor Gofri a ketrecében van (bezárva) ki veszel egy kicsit és közel rakod hozzá,majd egyenként hagyod ,hogy megszagolgassák egymást,hogy ismerkedjenek illetve barátkozzanak,és csak a végén rakd őket össze. Ezen kívül Gofrival ugyanannyit foglalkozz,mint eddig,ne érezze azt ,hogy az új lakótársak fontosabbak mint ő. Hidd el a nyulaknak is vannak érzéseik,ha mérgesek ,sértődöttek akkor ők is hajlamosak a harapásra. Sok sikert!!!
2014. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat, remélem sikerülni fog^^ bár nincs értelme a kicsikhez szoktatni... vagy nem tudom mert én is szeretném majd hogy neki legyenek gyerekei, akkor lehet hogy még is kéne?
2014. ápr. 2. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen próbáld meg a kicsikhez szoktatni...
2014. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mondhatnám hogy a legrosszabbkor fogadtál mellé kicsiket, most kezd ivaros lenni, félti a területét.. szerintem először neki adj enni és utána a piciknek, így nem borul fel a "farkas falka" ha a főnök kap először enni, valamint tényleg ez az összeszoktatás, gondolom arra rájöttél már hogy ők milyen kis makacs lények, nehéz bármit is belenevelni..

azzal hogy rácsaptál a popójára semmi rosszat nem tettél, azt már rég elfelejtette, de azt nem hogy valami más szag és a gazdi egyből eltol x-sokadik helyre tesz engem ... ha nem kajaidő van akkor adj neki a kedvencéből csinálj belőle nagy felhajtást, simi puszi dicséret és és utána a picúrok ez szerintem beválhat.

2014. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdés részéhez nem értek és bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de az én nyuszim is Gofri, csak bak:D
2014. ápr. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket Jujjciii*----* tényleg?:D
2014. ápr. 4. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!