Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy lány hörcsögöm, aki...

Van egy lány hörcsögöm, aki nagy valószínűséggel vemhes! A Rakjak-e neki rendes vattát, wc papírt vagy esetleg valami mást?

Figyelt kérdés
Van egy lány hörcsögöm, aki nagy valószínűséggel vemhes! Már lassan itt lenne az ideje, hogy megszülessenek a picik! Rakjak-e neki rendes vattát, wc papírt vagy esetleg valami mást? Már próbáltam az összeset, de csak bevitte a házába és széttépte! Félek, hogy megeszi és valami baja lesz! Kérlek írjátok meg mit csináljak vele! Köszi

2014. ápr. 7. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne rakj neki semmit be. Kaját csak
2014. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megeszi, akkor lehet bele is pusztul így ne rakj be neki ilyesmit, esetleg csak szénát vagy forgácsot a házába
2014. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, és ha jól tudom kajából is dupla adagot kell!
2014. ápr. 7. 21:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Rakhatsz neki többet elraktározza ugyis, annyit eszik ami jol esik neki. Ne izgulj;)
2014. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Forgács van benn neki elég sok! És, ha már nagyon áskál, túr vackot akar építeni akkor már számíthatok arra, hogy hamarosan megszületnek a kicsik?
2014. ápr. 7. 21:39
 6/11 gyevickie ***** válasza:
100%

Igen, akkor már közel lehet az ideje. Finom szálú, pormentes, nem durva-kemény szénát tehetsz be neki.

Ha megszülettek, nagyon fontos, hogy 2 hétig tilos hozzájuk nyúlni! Takarítani is csak nagyon óvatosan a pisis részt szabad, a fészket semmiképp!

Az anya hörinek célszerű kicsit több állati fehérjét adni: körömnyi sajtot, főtt tojásfehérjét, esetleg szárított lisztkukacot. Az itatójában mindig legyen víz, soha ne kis tálban hanem önitatóban, nehogy a kicsik belefulladjanak.

Továbbá biztosíts a családnak huzatmentes, csendes, nyugodt helyet. A picik 5 hetesen elválaszthatók, akkor különítsd el őket nemek szerint, mert nagyon hamar ivarérettek!. Gazdit pedig már most kezdj el nekik keresni!

2014. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! És még annyit, hogy a lány höri meg a fiú nem testvérek és úgy tudom, hogy csak azokat lehet összerakni akik egy alomból vannak! Nagy nehezen össze szoktattam őket, de amióta az anya vemhes külön választottam őket! Ezért most megint utálják egy mást! Mit csináljak, hogy megint össze rakhassam őket egy pár hónap múlva, amikor már a kicsik nem lesznek meg?!
2014. ápr. 8. 14:25
 8/11 gyevickie ***** válasza:
100%

Sajnos a hörcsög NEM társas állat, nem tudod összeszoktatni őket. Főként a nőstény az agresszívebb, nagyon védi a területét, szét is tépheti a hímet! Ha eddig együtt voltak, akkor szerencséd volt! Csak akkor tűri el a hímet, ha "tüzel". Ez olyan 16 naponta esik meg vele.

Ha hörcsögöt szeretnél tenyészteni, szerintem évi 2 alomnál nem kéne több, nagyon megviseli az anyát a kicsik kihordása-felnevelése. Véleményem szerint jobban jársz 2 kedves hörivel külön-külön, mint állandóan a picikkel. Mellesleg lehetetlen őket gazdához juttatni, főleg, hogy akár 10-12 is lehet egy alomban. Állatkereskedésbe nem is veszik be őket, plussz olyan tartásviszonyokat tudnak mutatni, hogy jó érzésű ember oda nem küldi a cuki kis hörcsögeit. Persze ez a te döntésed. Sok-sok évvel ezelőtt nálam is voltak höri gyerekek, aztán egyre nehezebben találtam nekik jó helyet, ezért úgy döntöttem, elég egy höri is. Inkább ennek az egynek adok meg mindent, minthogy a piciket kelljen bezsúfolnom ide-oda, mert nem találok nekik gazdát.

A hörcsögök magányosan is boldogok, a szaporodás nekik ösztön. Szeretnek mozogni, az én kis fickóm gyakran ki van engedve egy elkerített helyen, ami tele van kutatási lehetőséggel.

2014. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi és teljesen igazad van! Talán jobb 2 nyugis, kedves hörcsög, mint sok kicsi akiknek majd nehezen tudok gazdit keresni! És nálam is inkább a nőstény az aki nem kedveli a másikat, a hím barátságos meg kedves!
2014. ápr. 8. 17:17
 10/11 anonim ***** válasza:
És még az is fontos hogy amikor megszületnek a kicsik ne zavard őket.Egy két hétig azt se nézd meg hogy mennyi kölyök van!Mert az anya bármien stressz hatására felfalhatja a kicsinyeit.
2014. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!