Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit lehet szabadon tartani...

Nyuszit lehet szabadon tartani a kertben?

Figyelt kérdés

Gondolom, a veteményesemnek annyi lenne. De nem gond, ha friss zöldeket legel? Mindenhol azt olvastam, hogy fonnyasztva kaphatja csak. Mennyire hajlamos átásni magát a szomszéd telkére? Lehet behívhatóra nevelni?

És még egy kérdés róluk: kukoricát csemegeként kaphatnak egészben, vagy roppantani / darálni kell?


Köszönöm előre is a segítséget!



2014. ápr. 19. 09:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Szia :) én mar eleg tapasztalt nyuszitarto vagyok.. Nyuszit semmiképp se tarts szabadon..mert bármi bemehet a kertbe es végez vele..az meg nem túl szep..egy macsek is kepes megölni szegényt..volt aki mar igy jart. A kajával meg az a gond,hogy degeszre enne magat a vetemenyesedbol es elpusztulnaa. Igazabol mindent megesznek, de az enyém a füvet,a gyereklancfut, a káposztát, a salátát, az almát, a krumplihejat szereti a legjobban. Ezekre szükségük van. Kukoricát is bátran lehet neki adni, egészben es darálva is.imadjak a ropis dolgokat..bar ez kortól fugg,mert amig az enyém kisebb volt,csak darálva ette meg..de mar nyugodtan lehet neki adni egészben. Ja es a szarazkenyeret is imádják,ugyhogy ha megmarad ne dobd ki :) remelem tudtam segíteni. Es kereshetsz meg bátran,ha van kerdesed! Szép napot :)
2014. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ja es azert is nem szabad,mert Frissen nem epp jo neki a zöldség, arra meg külön ügyelni kell,hogy ne legyen vizes..mert attól meg is halhat
2014. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Krumplihéjat, kenyeret nem adunk nyuszinak, a kaposzta meg puffaszt. Gratulálok, tényleg tapasztalt vagy.

A szomszéd nyuszi 5 éve szabadon van tartva, csak éjszakára zárják be. Semmi baja nem esett még, bár náluk nincs kutya, aki veszélyeztetné, a macskák meg félnek tőle. Abszolút behívható, a szomszédba nem ásta át magát, bár a homokozóba szép nagy krátert alkotott. (A gyerekek már nagyok, így a nyuszi örökölte meg.) Télen alagutat ásott a hóba, nyáron focizni szoktak vele, nagyon édes, ahogy kergeti a labdát.

A veteményest célszerű elkerìteni, és mérgező növények se legyenek a kertben, pl jácint.

Az én nyuszim csak pórázzal van az udvaron, mert egy foxi lakik a szomszédban, és tuti elkapná, ha lenne rá lehetősége.

2014. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
5%
Tapasztalt vagyok.. Es szabad neki adni,csak mindenbol kicsit:) Állatorvossal is megbeszeltem..ugyhogy talan vitatkozz vele
2014. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Es itt gondolom nem torpenyuszirol van szo
2014. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik allatorvos ért a nyulakhoz, az nem mondja, hogy mérgezd a nyuladat kenyerrel, meg krumplihéjjal.
2014. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%

4 dimplomaval igen..valoban én is buta embernek tartom :) Eddig 4 nyuszim volt, mindegyiknek adtunk..es semmi bajuk nem volt tőle.

Mondenkinek masok a módszerei,meg elvei.. szerintem minden egyes állatnaal lehetne az etetesrol vitatkozni.

ott is kulombozne mindenkinek a véleménye.ugyhogy nem is érdemes. Tovabbi szep napot :)

2014. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jelenleg az egyik bebújt egy óriási kupac parketta közé, és nem lehet kicsalogatni... :S Azt hiszem, ki kell pakolni a fél szobát.

Ebből okulva inkább csak felügyelettel lesznek kint a kertben, ha már megszoktak minket.

(Párom állított velük haza pár órája, 50 éves fejjel képes volt ellágyulni, húsvét alkalmából.)

Úgyhogy szegénykék hirtelen csöppentek közénk.

Nem törpenyuszik, sültnek valók, de itt kedvencek lesznek, (ha rajtam múlik).

Van táp, de szeretném őket átállítani a kerti hulladék- és gazevésre.


Pitypang, tyúkhúr fonnyasztva mehet akkor? Almát, répát is fonnyasszam/aszaljam etetés előtt? Kipróbálom akkor a kukoricát is egészben.

2014. ápr. 19. 10:51
 9/20 A kérdező kommentje:
Két kutyám van, a nagy már barátkozik velük, ami azt jelenti, hogy bevédi őket mindentől. Nagyon erős anyai ösztönei vannak. :) Gondolom, a nyúl nem túl hű a házhoz...?
2014. ápr. 19. 10:52
 10/20 anonim ***** válasza:
A nyúl nem szemetes, hogy gazt, meg hulladékot adj neki! Pár óra után pedig nem szabad szabadon engedni, mert nem ismeri a környezetet.
2014. ápr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!