Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac jó döntés?

Tengerimalac jó döntés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy tengerimalacot mert azt jobban lehet szeretgetni mint a törpetöriket de az a baj hogy most csak egyet szeretnék de ha jól tudom akkor azokat együtt kell tartani? mesélnétek a tartásáról? miben különbözik a törpehörktől?


még egy kérdésem lenne h lehetséges az hogy a törpehörit nem lehet megszelídíteni? ez a második hörim és ez nem akar szelíd lenni ( szeptember óta van velem) a kezemből eszik de kivenni már tom mert kiszalad max csak ha nem a saját helyén van pl takarításkor de akkor is szabadulni akar a kezemből :S



2014. ápr. 21. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Jó döntés. Pont befér a tepsibe egy kis krumpliágyon.
2014. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Nekem volt tengerimalacom, de nagyon sok vele a gond.Kettesével kéne tartani, úgy sokkal jobban érzik magukat,nekem is kettő volt. Hetente kell takarítani, büdösebb mint a hörcsög. Ki lehet venni, lehet fésülgetni.Aranyos egy állat az tény.2hetente körmöt kell neki vágni, és a szemét se árt néha letisztítani, ja és persze fürdetni is kell. Nagyon édesen dorombol!:)) Kár hogy sok vele a gond:( nem maradt rá elég időm, így el kellett ajádnékoznom őket!:( Ja, és nagy ketrecben kell tartani!!! Sok szerencsét!:)
2014. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

2-es zöldséget ír, NEM kell fürdetni a tengerimalacot, legfeljebb ha nagyon összekoszolja magát (de ez nem jellemző).

Egy malacot valóban nem szabad tartani, társas állatok, egyedül depressziós lesz.

Nálam 100x50 ketrecben jól megvan a két lány, nem problémásak egyáltalán - a takarításról meg annyit, hogy minden állat után kell takarítani, olyan nincs, hogy nem :)


Hörcsögöm soha nem volt, így összehasonlítani nem tudom őket.

2014. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
63%

Mint szinte minden állatnak, a tengerimalacnak is sok gondozásra és törődésre van szüksége. Többre, mint egy hörcsögnek, viszont cserébe "interaktívabb" is.

Valóban nem jó őket egyedül tartani. Amíg fiatalok, addig általában egészségesek és kevés macera van velük, de 3-4 éves koruk körül gyakran elkezdenek betegeskedni, olyankor nagyon sok odafigyelést igényelnek. Egy jól tartott malacka 7-9 évig is elél.

Bővebben itt:

[link]

2014. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem van egy, igaz, h egyedül van (igazából azért, mert nagyobb ketrec nem fér a lakásba), de boldog kisállat én látom :) sokat beszélek hozzá kedves hangon, kiveszem az ölembe, meg a párom meg anyukám is dédelgetik időnként...nagyon vidám állat, ha tetszik neki valami, ugrándozik, "dorombol", néha még hanyatt is veti magát :D:D a széna és a friss ivóvíz neki a legfontosabb, de persze lehet adni tápot, zöldséget, füvet, lóherét. nálunk 3-4 napig bírja az alom.

Rokonoméknál van törpehörcsög, és ott se túl szelíd, kézbevéve mindig megpróbál elrohanni.

2014. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!