Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A szüleim nem engedik hogy...

A szüleim nem engedik hogy nyuszit tartsak de én nagyon szeretnék ölbe venni egyet meg gondozni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 22. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy? Én azt tanácsolnám hogy ha kertes házban laktok akkor alakíts ki neki egy helyet, ahol élhetne, gondoskodj neki élelemről és ha látják, hogy komolyan gondolod akkor bizonyára megenyhülnek. Lakásban csak törpe nyuszit érdemes tartani, neki is nagyobb ketrecben gondolkozz, széna, zab/búza, nyuszieledel, esetleg táp és víz (itató). És minden nap friss fű :)
2014. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, lemaradt: próbáld meggyőzni őket azzal, hogy nem kerül sokba, mi házi nyuszit tartunk és a piacon veszünk neki mindent, répa, maradék saláta, alma,káposzta levél, száraz kenyér, a fogát koptatni, mindent szeret ami egyébként lehet hogy a komposztálóba menne nálatok :)
2014. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Volt, hogy szénának a levgágott füvet szárítottuk ki alá de forgács is megfelel, azt pedig a fatelepen vettük, 1 hatalmas zsák 300-400 ft hónapokig elég :)
2014. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nos, nem tudom hány éves vagy,gondolom még elég fiatal.de első körben olvass el mindent a tartásukról.és gondold át, hogy tudod-e vállalni ami ezzel jár.ami jelent 6-8,de akár 10-12évnyi gondoskodást is.:)szóval ez azért elég hosszútávú.:)

nekem ha lesz egy gyerekem,akkor fogom engedni,hogy legyen saját állatkája, ha Mindennek utánanéz.s tisztában van a dolgokkal.majd utána lehet.



(nekem törpenyuszim van,a kezdő összeg azért nem volt kevés.20ezertől több volt.nekem.)

2014. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

A lányom csigát akart, megvettem.

A fiam táncoló egeret, majd halakat, majd gekko. Megvettem.


Lakásban lakunk.


Nehéz válaszolnom a kérdésedre, mert az ilyen szülőket nem értem meg.

De a hátterét sem, amiért a Te szüleid nem engedik.


Én azt mondtam a gyerkőknek, hogy ha gondoskodnak róluk, akkor kaphatnak.

És így is tesznek.


Szerezz jó sok nyuszis képet, rakj mindenhová belőle és mosolyogj szépen a szüleidre. :)

Persze az sem baj, ha jól tanulsz, szót fogadsz és így könnyebb a kedvükben járni.

Remélem sikerül!

2014. ápr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel mindenki célozgatott a koromra 10 éves vagyok és elfelejtettem bővebben beszámolni ezért elnézést kérek.Hatalmas házunk van és a kertünk sem kicsi csak az a gond hogy a kertben 3 kutya.De a házban törpenyusziról még nem gondolkoztam.Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!
2014. ápr. 24. 20:21
 7/11 anonim válasza:
A törpenyuszit semmiképp se tartsd kertben, nagyon érzékenyek az időjárásra! Az én szüleimet is nehéz volt meggyőzni, de már 3 éve megvan a nyuszink és nagyon szeretik. Alaposan nézz utána a tartásának, beszélj róla a szüleiddel és ha látni fogják rajtad hogy komolyan gondolod akkor biztos megengedik.
2014. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem mond azt szüleidnek, hogy gondoskodni fogsz a nyusziról meg mindent elintézel ami ezzel jár, cserébe ha megunod főzhetnek belőle nyúlpaprikást.
2014. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KPetra5000 válasza:

1. Az utsó válasza kicsit gonosz volt

2. Velem tegnap ezért veszekedtek, mert hogy nem tarthatok törpenyuszit társasházban. :P

2014. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem mond meg a szüleidnek ,hogy tudsz majd gondoskodni a nyusziról , lesz neki helye és nekik nem kell majd vele törődniük mert te gondoskodsz a nyusziról
2014. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!