Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék venni egy Degut...

Szeretnék venni egy Degut csak nekem előtte nem volt még ilyen kis állatom és nem nagyon tudom mi, hogy van vele?

Figyelt kérdés
Voltunk fent Pesten Apámnak testvérénél és ott láttam ,hogy nekik van csak sajnos nem volt rá módom ,hogy kérdezzek róla és nagyon aranyos kis állat és szeretnék egyet venni csak nem tudom milyen gyakran kell takarítani a ketrecét mekkora hely kell pontosan neki ? és ,hogy könnyen meg lehet vele ismertetni a környezetet ? azt olvastam róla ,hogy először vigyázni kell vele mert ugye rágcsáló és mindent megkóstol tehát vezetékek ilyenektől felügyelet nélkül nem szabad hagyni és az számít valamit ,hogy fiú vagy lány ? mert elsőnek nem tervezem ,hogy veszek neki párt arra értem ,hogy magányos típusú állat ha nincs neki párja ?
2014. ápr. 24. 21:14
 1/5 acelsziv ***** válasza:
2014. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Nagy hely kell nekik,mert rendkívűl aktív állatok (enyémek legalábbis)!

Én nem szoktam kiengedni mivel nagy a ketrec s ott tudnak futkározni. :)

Vegyél nekik valami "rudat" amit ha felszerelsz a ketrecbe azon tudnak mászkálni egy hosszabb vékony fa is tökéletes! :) Takarítani kell mindennap,mivel ahogyan futnak kiverik a forgácsport tehát sűrűn kell porszívózni utánnuk :(

Jobb ha ketten vannak de semmiképp ne úgy vedd hogy "nőstény-hím-hím!" vagy fordítva :) Nőstényt s hímet vegyél! :) Magányosak nekem most született kis degu s kivettem az apát pár napra de szomorú sajnos,holnap vissza is rakom mert a kisdegukat nekem nem bántja. Az anya degu miatt vettem ki,hogy nyugodtan lehessen a picikkel :)

Nekem a kisállat kereskedésben kettőt ajánlottak:) S kizárólag Deguknak készített kaját adj neki! Itató kell nekik,s kajás tál is :) Ne adj neki sok cukros ételt (pl.:alma) mert könnyen cukor betegek lesznek! :(


Remélem segítettem!! :)


14/L

2014. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

hjujj én nem ismerek jobb kis állatot mint a degu ... tapasztalatból beszelek.. a nyar elejen en is kaptam eggyet... nagyon felt tolem .. elbujt mindig.. ez ne riasszon meg senkit sem ...naprol naprra kivettem ot a ketrecbol szeretgettem simogattam ..egyre jobban hozzam szokott ..en sokszor kiengedtem ...szinte magaban volt napokat ...es nem volt baj vele az igaz h ide oda oda kakilt.. de egyatalan nem volt szaga .. en mar ugy tekintettem ra mindha kis tesom lenne ... mindent vele csinaltam .. amikor aludtam o a szemoldokommel jatszott kis mano,.szerintem erdemes ezt a fajt valasztani .. 1.dolog hogy szeret ragni ugyhogy bekell szerezni amit raghat

2.csokit ne nagyon adj neki sem edesseget konnyen cukor beteg lesz .ne riadj meg ha sarga lesz a foga

4. torodj vele nagyon sokat ha magaba van ..

... nagyon szerettem a kisallatom szinte ot a vilagon a legjobban csaladomon kivul mig egy nap .. anycim jott be es az ajto koze zarta egy kicsit de a kis testenek az is eleg volt . eltavozottt tolem .. azota en mindennap sirok eggyetlenem volt mindent vele csinaltam :) erdemes venned ,,

2014. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
amugy meg a ketrecet hat en egy hetente tisztitottam neki ..de nem volt budos vagy ezert hanem szerettem ha tisztan van ... es jo melle ha veszel part csak aztan szaporodnak ..:)a lenyeg hogy szeresd ot ,,, ♥
2014. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy fognak szaporodni :D Két nőstény, na meg két hím tuti nem tud :3 Ha igen Nobel-díjat neki :DDDDDD
2014. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!