Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől tenyésztő egy tenyésztő...

Mitől tenyésztő egy tenyésztő a kisállatoknál?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én kutyás vagyok, és a kutyáknál ugye elég sokat jelent tenyésztőnek lenni. Szűrésekre vinni a kutyákat, meg minden. Meg a kutyáknál van a MEOE (Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete). Van ilyen rágcsálóknál is? Vagy itt ki mondható tenyésztőnek? Gondolom, akinél csak véletlenül születnek kicsik és eladja őket, az még nem mondható tenyésztőnek.

2014. ápr. 26. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

olyasmi mint a kutyáknál, van egy adott fajta, és azon belül két egyforma példányt párosít, és visz el kiállításokra és az utódokat eladja pénzért


hatalmas állománnyal rendelkezik



szerintem attól különbözik, hogy amíg egy ebtenyésztő lehet hivatalos foglalkozás is, a rágcsáló már csak hobby, hiszen a kutyákat könnyebben lehet, a rágcsálóknál meg

- rövid ideig élnek

- kevesebbet szülhet az anya


szóval szerintem ebben különbözik csak.

2014. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kistestű, problémásabb kutya sokszor csak 2-4 kicsit ellik. Míg egy rágcsáló, mondjuk hörcsög, patkány, egér mondjuk egy jó 6-10-et is.

De amúgy igen. Abban különbözik a szaporítótól, és a hobbiszaporítótól, hogy figyel a vonalra, kapcsolatban áll a többi tenyésztővel, származási lappal foglalkozik, rengeteg időt, pénzt, energiát fordít állataira.

Egészséges, hosszú életű pockokat akar tenyészetni, és nem a pénz érdekli, de kér pénz a kicsikért, amiből fedezni tudja a tenyészállatok és a picik nevelgetésének EGY KIS RÉSZÉT!!!!

2014. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Nehezebb körülírni, mert a legtöbb kisállatnál nincs semmiféle szervezet, ami a regisztrációval foglalkozna, így hivatalos szabályok sincsenek. De az alapvető szempontok ugyanazok, mint a kutyáknál. Egészséges, tudatosan kiválasztott tenyészállatok, genetikai ismeretek, megfelelő szocializáció, kevés tenyészállat, amikre ténylegesen oda lehet figyelni. Ha van ilyesmi, akkor kiállítás ahol mások is értékelik az állatokat. Néhány fajnál van tenyésztő szervezet, például a tengerimalacok törzskönyvet is kaphatnak.
2014. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!