Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért "ölik" egymást a hörcsög...

Miért "ölik" egymást a hörcsögeim?

Figyelt kérdés
három kis hörcsögöm volt két fiú két lány...egy alomból származik mind...egy hónaposak kb(máj23án születtek)...először egy helyen tartottam mindhármat de mivel a kislányt elígértük külön szedtem a fiúktól h ne legyenek kis hörcsik...de a két fiú folyamatosan harapdálta egymást elég csúnya sebeik is vannak...és enge is megharapott az egyik mikor szétválaszottam őket :S a kezem nagyon csúnyán bedagadt...és ugyanez van az egyik kicsi hörcsi melső mancsán is...az orvos most vizsgálja őket de biztosan nem veszettek...és hát emiatt h mindíg verekedtek a fiúk külön szedtem őket és úgy döntöttünk h inkább a kislány marad velünk és egy fiút ajándékozunk el...de sajnos a lánnyal is ugyanúgy megy a verekedés és a harapás...ezt nem értem miért van...úgy gondoltam h ők ketten mivel különböző neműek nem fogják egymást bántani de sajnos mégis külön kellett őket szednem...mitől lehet ez?
2008. júl. 27. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögök (ellentétben pl a degukkal) néhány fajtájukat kivéve nem társas lények. Ők magányosan szeretnek élni. Ritka az amikor két hörcsög verekedések nélkül megvan egymás mellett. A párzási időszakon kívül az ellentétes neműek is verekednek. Nekünk egy testvérpár volt akik viszonylag jól eltúrték egymást, de amikor az egyik elpusztult, a másik mellé nem lehetett rakni új hörcsögöt, mert azonnal támadta. Nem vicc, képesek egymást megölni a harcban, tehát ha a hörcsögöd ennyire ellenzi társaságot akkor ne erőltesd.
2008. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a két pasi nem bírja egymást. vetélytársak. őket nem lehet együtt tartani.

a pasi és a lány csak párzási időszakban tartható együtt, különben ők sem kedvelik egymást.

két lány általában ki szokott jönni egymással.

2008. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm...hát én azért reménykedtem h jól meglesznek egymás mellett :S:(
2008. júl. 27. 14:45
 4/6 anonim válasza:
70%

három kis hörcsögöm volt két fiú két lány...


Ez mióta három? :D

2009. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

ha végigolvastad volna, feltünt volna, hogy félreírta. megesik. szerintem így is érthető a kérdés nem tudom miért kell ilyenbe belekötni.


szóval...régen nagy nehezen sikerült kiharcolnom két hörcsögöt, mitadisten pont fiú-lány volt. :D lett 3 kicsi, és egyből különvettük a fiút, nehogy bántsa a kicsiket. aztán késöbb nekem 3 ketrec volt, egyikben az apuka meg a fia, érdekes nekem ők sosem bántották egymást. :) anyukát viszont mindegyiktöl külön kellett tartani, mert nagyon harcolt mindenkivel...szóval nálam pont a fiúk voltak a békések...

2009. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
ne tarts két azonos neműt egy ketrecben vagy terráriumban...nem bírják egymást,főleg nem a hímek
2010. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!