Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha ivartalanítom a fiú nyuszim...

Ha ivartalanítom a fiú nyuszimat (7-8 hón) akkor hozhatok mellé lány nyuszit?

Figyelt kérdés
Nagyon agreszív a nyuszim a fiú túl akartam rajta tenni de rájottem az nem megoldás így eldontottem hogy ivartalanítom,de mindenképp szeretnék egy lány nyuszit (ezt is úgy vettenm hogy lány de aztán fiú lett) úgyhogy akkor nem verekednének? És hogyan mutasam be a kicsi lányt majd a kannak? Tegyem hozzá a ketrecbe? Vagy kint az udvaron engedjem ,,ossze,,oket?
2014. máj. 2. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Kezdjük az alapoknál. MINDKETTŐT ivartalanítsd. Különben a nőstény területvédő lesz és ellátja a bak baját. Magyarul verekedés lesz.

Másfél hétig tedd őket külön ketrecbe, olyan távolságra, hogy közel legyenek, de ne tudják a másikat megharapni. Ha vége a másfél hétnek, tedd a ketreceket pontosan egymás mellé. Amint harapnak SZEDD ŐKET SZÉT.Ez egy fél hétig legyen így. Utána tedd őket semleges területre. (Olyan hely, ahol még egyik sem járt, pl fürdőszoba.) Hagyd őket ismerkedni, de VÉGIG legyél ott. Viselj vastag kesztyűt, hogy baj esetén szét tudd őket választani. Lehet nálad egy kis víz permetező, ha nem jönnek szét permetezz keveset a pofijukra, így magukat fogják tisztogatni és nem verekszenek. Kb másfél hétig felügyelet mellett legyenek azon a területen. Ha tisztogatják egymást, nem lesz baj, magukra lehet őket hagyni fokozatosan. Ha egyáltalán nem kapnak össze, egy ketrecbe mehetnek.

Légyszi kövesd az utasításokat, de ha nincs időd, ne vegyél másik nyuszit, csak megkeseríted az életüket. Ha úgy teszel, ahogy írtam örök barátság szövődik közöttük, sülve-főve együtt lesznek.

2014. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ep az hogy van idom ;-) de hat nemhizem hogy verekednének..a fiu szereti a társaságot, a kislány akit hozni akarok meg 6hetes lesz..plusz par nappal tobb. Ha a kan befogadja akor jo lesz nem? Mert a kan az idos a nostény kicsi lesz a verekedéshez. A kan meg volt mar mindenhol :-( az egesz hazban sňt az egesz udvaron is csak a kertbe nem.
2014. máj. 2. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha kissebb, akkor még elhalálozásra is van idő. Jobb félni, mint megijedni szerintem várd ki azt a kis időt, ártani biztos nem árt.
2014. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ezt nem értem....nemhoznám el, csak akkor mikor elválasztják :) egész nap kint lennének, ha nemjól viselkednének, akkor kulon tennénm, de csak nem lenne baj, ha a bak ivartalanítva lenne neem? :O
2014. máj. 2. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy ha kicsi, a nagyobbik megölheti. Figyelj, ahogy gondolod, de ha van időd, miért ne tennéd ezt? A lány ha felnő, ivarérett lesz, akkor abból is verekedés lesz, mert a nőstény területvédő lesz, mint már mondtam és az sem jó.
2014. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de hát akkor melyik lenne a legjobb páros? :( azt mondják hogy anya lánya de az ivartal. bak es nemivartal. nosteny is jo paros :) :( idom van, fogok probalkozni megszerettetni vele, hat remelem sikerul :)
2014. máj. 3. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!