Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van két törpehörim, egy...

Van két törpehörim, egy kislány és egy kisfiú. Kb 3-4hónaposak, és még nem volt kishörijük. Valaki esetleg meg tudná írni hogy miért lehet? Nagyon szeretnék kishöriket!

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
jaj, jaj, ne szaporítsd! Azonnal vedd szét a két hörcsögöt. Valószínűleg testvérek lehetnek, így a beltenyészet miatt is kizárt a szaporodásuk. Már ivarérettek, de nagyon fiatalok, a nőstény bele is halhatna a szülésbe. Nagyon aranyosak a picik, tényleg, de nagyon szaporák, és többségük aligha gazdira talál, így a boltokban többnyire hüllőknek adják oda őket. Gyönyörködj a meglévő két hörcsögödben, de utódjuk ne legyen, mai világban meg soha nem volt kifizetődő a szaporításuk, a felnevelésük alatt sokat elfogyasztanak a magokból, és a gazdi megtalálása nem könnyű. Ha jót akarsz az állatoknak és magadnak is, akkor az ő érdekükben vedd külön őket. Bár már lehet azóta hasas lett a nőstény...
2014. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
A hörcsögök nem valószínű hogy bele halnak a szülésbe.A törpehöriket 3 hónapos koruktól szabad összerakni a fiúval,ilyenkor lesznek érettek a vemhességre..hagyd még őket együtt 2 hétig utánna vedd ki a fiút vagy ha közben látod hogy nő a hasa a lánynak akkor is mindenképpen vedd ki a fiút.lehet azért nincsenek még picik ,mert nem jó az étrendjük,mit adsz nekik? A lánynak sok fehérje kéne sajt túró tejföl joghurt lisztkukac vagy sáska.
2014. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos h nem testverek, ket kulon alombol ket kulon varosbok vannak =) hori kajat kapnak, meg zoldsegfeleket is. Csak azokat kapjak amiket szeretnek. Elhizva nincsenek, szotyit csak annyit kapnak ami az eledelben van. Nem akarok cmsak egy almot toluk, mar elore lenne gazdi nekik =) remelem hamar megajandekoznak egy par kis tunderrel :)
2014. máj. 4. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
adj nekik állati fehérjét (túró,sajt,főtt tojás). talán ettől majd beindulnak. Hüllőknek nem a legjobb választás a hörcsög, túlságosan hizlal, és gyengébben szaporodik az egérnél, de azért ünnepnapokon én is megkínálom a kígyókat egy-egy darabbal :)
2014. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szaporítsad csak őket! Majd nézel, mikor a tapasztalatlanságod miatt a nőstény megöli a hímet, utána pedig szépen sorban végez a kicsikkel is. Nem értem, miért nem lehet megfogadni az első válaszoló tanácsát. Elég finoman fogalmazott, és csak szapulni tudnám a fejedet, amiért tapasztalat nélkül akarsz állatokat szaporítani... A 3 hónapos kor még fiatal. És attól, hogy külön városból vannak, még elég nagy esély van a rokoni kapcsolatra, mivel a hörcsögök szaporák...
2014. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előttem!!!! Én tenyésztő vagyok 3 hónaposan már alkalmasak rá!!!!!szerintem ha most az egyszer akar piciket akkor nem lesz semmi gond!!a fiút mindenképpen vedd ki! És sok fehérjét az anyának! A piciket meg ne piszkáld amíg ki nem jönnek maguktól!
2014. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Termeszeesen kulon raknam oket. De az okoskodokat nem kerdeztem!torodjin az olyan a sajat dolgaval ne az enyemmel!
2014. máj. 6. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!