Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacomnak kilóg a...

A tengerimalacomnak kilóg a hímvesszője. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete meg van őrülve, rengeteget eszik. Tegnap észrevettem, hogy a teljes hímvesszője kint lóg...Ezért gondolom a tavasz miatt van ez, bár már 5 éves és még soha nem tapasztaltam ilyet, sem tavasszal, sem máskor. Mit lehetne vele tenni? Normális, hogy nincs neki "behúzva"? Pároztatni semmiképpen sem szeretném. Szerintetek mikor lesz megint normális? Már kezd kiakasztani...

2014. máj. 9. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor lesz normális, ha elviszed állatorvoshoz.
2014. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gyevickie ***** válasza:
66%

Szia, bocsánat a kifejezésért, de a malackáknak nem "áll a zászló" csak azért mert tavasz van. Ha ivarzó nőstény szagát érzi, az készteti udvarlásra, párzásra.

Amit leírtál az az előesett illetve lefűződött hímvessző állapota, idős malackáknál megesik. Szennyeződhet, fertőződhet, begyulladhat szegénynek, ami nagyon tud fájni. Ezt az állapotot csak orvos tudja megszüntetni, nem kizárt, hogy műtéttel. Minél előbb vidd orvoshoz, ha meg tudod oldani akkor az Állatorvosi egyetemre (Bp. 1078 István utca 2.).

2014. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudta visszahúzni, valami becsípődött, vagy ráragadt.

Próbáld meg langyos vízzel lemosni, vagy vidd azonnal orvoshoz!

2014. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ezt olvasd el:

[link]

2014. máj. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megfürdettem, nincs neki begyulladva sem a szőréhez ragadva. Leghamarabb hétfőn tudom orvoshoz vinni, addig mit csináljak vele?:(
2014. máj. 9. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Kend be vékonyan egy kis körömvirágkrémmel vagy babaolajjal.
2014. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!