Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit vegyeki a csincsillámnak?

Mit vegyeki a csincsillámnak?

Figyelt kérdés
Most fogok kapni egy csincsillát.A ketrec már megvan, de hogyn rendezzem be neki? golyós itató, etető tál, házikó kis polcok az ugráláshoz... Ezeket már tudom, de milyen játékokkal tehetném érdekesebbé az életét? Lehet dolgokat nekem is salyát kezűleg elkészítenem? És még annyit, hogy milyen ételeket adhatok neki, mit nem szabad? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2014. máj. 11. 18:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy már a homokot is megvettük, a fürdéshez.
2014. máj. 11. 18:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt az oldalt: [link]

Nekem 3 éve van csinim. 2 emelet ketrece van. Alul van a tál, és a széna, továbbá egy nagy fa placc, amit tud rágni és pihenni rajta. Meg fogkoptató.

Második emeleten általáan a zöldségek vannak, és ott is van egy fa, meg oda van felakasztva az itató.

Harmadik emeleten egy kis cső, amiben tud ugrálni, meg egy fa, amin tud ülni, mint a papagájok.

Természetesen készíthetsz saját dolgokat is, de csak a nem mérgező dolgokból!

Figyelj, hogy fogkoptató mindig legyne előtte.

Ha van még kérdésed, szólj, szívesen válaszolok, mindenre! :)

2014. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a vásárolt csincsilla eledelen kívül-mivel megtapasztaltam,h imádják - sárgarépát és pitypangot adok nekik.A pitypang szárából akármennyit megesznek.Ágak,széna napi szintű szintén.


Viszont én megváltoztattam,amit ajánlottak,mert mikor kiengedtem őket,a macskám almába,ami kövekből áll ezerszer jobban szerettek menni a saját kvarchomokjuknál,anyagilag is örültem,macska almot veszek nekik,abból is csak az igazi fehér köveset szeretik (bentonit macskaalmot pl nem).


Azóta utána néztem az igazi természetes élő helyüknek és ők nem fás részen élnek Dél-Amerikában,hanem köves nagyon sziklás helyeken,úgyhogy én a faforgácsot mellőztem,alul már kavicsok vannak (rágják is).


Ja igen még a gyógynövényboltokban kapható egész csipkebogyót is imádják.Hirtelen ennyi.

2014. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!