Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom nem szeret...

Tengerimalacom nem szeret futkározni. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Rendesen eszik, csak picit lusti, ha kiteszem az előszobába vagy a szobámba, csak ül a sarokban és néz, nem mozog, pedig elvileg szeretnie kellene a szabad teret.
2014. máj. 11. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Hörcsögkerék a terráriumba.


Plusz lehet hogy (egyelőre) szokatlan neki a szabad tér. Vedd ki rendszeresen, és hagyd kint legalább 10-20 percre hogy elkezdjen felfedezni.

2014. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Az első válaszoló valószínűleg hörcsögöket tart. A hörcsögkerék eleve túl kicsi egy tengerimalacnak és szigorúan tilos is nekik. A terrárium szintén tilos, ráadásul nem gyártják 100 vagy 120-as méretben, ami a minimum.

A megoldás (ami egyébként az aranyszabály) egy társ! A tengerimalac nagyon-nagyon fajtárs igénylő állat. Fogadj örökbe mellé egy másik tengerimalacot, (azonos neműt, kb. 6 hónap különbséggel) pl. egyesülettől.

2014. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Én is a társat javaslom. Ha azzal összeszoknak akkor futkároznak, pattognak majd agyba főbe :)
2014. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azonos nemű társ kell mellé :) Jól írták az előttem válaszolók. Kereket be ne tegyél neki, nem szabad!!!! Nekem is mióta társsal van, teljesen megváltozott. Minden nap kint van, és olyan popcorn-partyk szoktak lenni azóta. :)
2014. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!