Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi fialás után, néhány...

Nyuszi fialás után, néhány kérdés?

Figyelt kérdés

Most fog fialni nemsokára a törpe és az óriásnyulam!Az lenne a kérdésem hogy:

-ha a fialás rendben lezajlott akkor mennyi idő múlva ajánlott összetenni a nyuszit a bakkal és mennyi idő múlva lehet?pl:2 hónap múlva ajánlott de 1 hét múlva lehet!

-Az óriásnyulakat (magyar óriásnyúl) mennyi idő múlva lehet levágni?

-mikor érdemes,hogy legalább legyen rajta valamennyi ehető hús?

-Hány kilósnak kell lennie nagyjából?

-A kis nyuszikhoz mennyi idő után lehet hozzányúlni a szülést követően?

-Ha fajtatiszta lógófülűek akkor milyen idős korban kezd el a fülük konyulni?4 hetes koruk körül,nem?

-A választást az óriásoknál 5 hetesen a törpéknél pedig 8 hetesen teszem meg az elég,túl sok vagy túl korai?


Köszönöm a válaszokat,elolvasgattam amit a net kidobott de mindenhol mást írnak ezért gondoltam ide is kiírom!Hasznos válaszokat kérek,köszönöm! :)


2014. máj. 12. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Hústermelésre alkalmazott nyulaknál intenzív termelés esetén fialás után azonnal is szoktak pároztatni, de két héttel később a jobb, én így csinálom.

Magyar óriást nem tartottam, nem tudom mennyi idő alatt nő meg 2,5 kg-ra, akkor szokás levágni.

A kisnyulakat én szinte azonnal megnézem, kb. fél-egy nappal a szülés után, eddig még soha nem volt baj.

A választás 4. héttől lehetséges, de ekkor még nagy lehet az elhullás, én 6-on szoktam.

Lógófülűm nincs, nem tudom mikor konyul le a füle. Remélem tudtam segíteni :)

2014. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen,nagyon is sokat segítettél :)

köszönöm

várok még választ ezzel,de főleg a lógófülűvel kapcsolatban!

2014. máj. 12. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!