Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg lehet szelidíteni egy...

Meg lehet szelidíteni egy nyuszit?

Figyelt kérdés
Torpe nyuszikáról van szó 7 hetesen kerult hozzám, nagyon cuki volt, csak mikor ivarérett lett akkor azt hittem hogy meg kell mutatnom, ki a fonok, mert nem halgatott volt mikor kergettem a szobában, mert nemakart menni a helyére, és volt mikor ráutottem a fenekére is, de nemnagyot, éppen csak. Azóta halgat ha a nevét erélyesen mondom, oda is jon hozzám, de agreszív, félos, egyszóval nem az a nyuszi, aki volt :( Nagyon sajnálom, hogy elrontottam, szeretném j´vá tenni, most kézbol etetem, simizem sokat, lefekszek mellé.....valamikor úgy érzem, nyert ugyem van...de aztán jonnek a támadások , harapások, és menekulés :( Mit tehetnék még léci segítsetek. Bak nyuszko kb 8 hónapos benti-de ha jó ido van reggeltol estig kint van azu dvaron, és amúgy meg éjjel nappal nyitva a ketrec ajtó, bármikor ki be járhat, óriási ketrece van, akkor van bezárva, ha megyunk el othonról, meg estére egy kisseb ketreccel letakarom, ahol csak alszik, nem zajong :) Mindene megvan komolyan, csak ez a bizalom elveszett és szeretném visszahozni...kb 3 hete keményen próbálom megszerettetni magam vele...valami változott de csak 0ról 1re jutottunk :(
2014. máj. 12. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás segítene
2014. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hilda-1 válasza:
Én nem bántottam a nyuszikámat nekem még is ilyen.Például nem szereti ha megfogom...nem is engedi inkább elmenekül előlem.Olyan mintha valami trauma érte volna kiskorában mert sok testvére volt és elválasztottam tőlük (én erre gondolok).Egyedül van és egyébként lány.Nem sikerült vele összebarátkoznom sajna.
2014. máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem és milyen idos? hát ez elég szomoru, hogy az ember egy kis bújós nyuszikát választ magának, és nemaz lesz :(
2014. máj. 14. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Z van, amikor valaki azért választ egy állatot, mert cuki. Ja, hogy van önálló akarata...francba, így már nem is jó.

Kérdező, te olyanért büntetted, amiről nem tehet. A hormonjai dolgoznak, nem ő lett rossz. Persze, hogy emiatt fél, mert nem érti. Ez olyan, mintha megvernének, mert a menstruáció miatt ingerlékeny vagy. Ugye, hogy nem értenéd, hogy miért kaptad?

A másik válaszolónak meg el kellene fogadni, hogy nem minden nyuszi szeret ölben lenni, ahogy nem minden ember szereti a spenótot se. Ha fölöslegesen stresszeled az emelgetéssel, persze, hogy félni fog tőled. Ez az oka a rosszviszonynak, nem pedig az elválasztás.

Nézzetek utána a nyulak viselkedésének, mert úgy tűnik, hogy a cukiságon nem jutottatok túl.

Mielőtt jönne a lehurrogás, az én nyuszim is utál kézben lenni, és agresszív volt ivarosan. Meg lett műtve, én meg nem stresszelem emelgetéssel, és a családnak is kikötöttem. Anyum nyuszija igazi ölbenyuszi, többet van kézben, mint földön, emiattaz enyém most rossznak lett titulálva, pedig nem az, csak más. Gyakran mellém fekszik, élvezi a simogatást, osztogatja a puszikat, de minden lába legyen a földön

2014. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hilda-1 válasza:
=D Nem szoktam akarattal ölbe venni(fel se veszem már rég).Meg hát elfogadtam olyannak amilyen.Egy társ viszont az lehet nem lenne rossz neki.A kérdezőnek válaszolok: kb 2 éves.
2014. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
itt nem is arrol van szó, hogy stresszelem...asszem és nem a cukiságrol, mert hát melyik allat nem cuki amikor kicsi??? jo volt minden csak ez volt az elso nyuszim, és este mikor nem akart bemenni a helyére, akkor kergettem az asztal alatt, meg bebújt mindenhová, és ezzel elrontottam. most simizni szoktam sokat, kézbol etetni, meg akkor emelem fel, ha viszem ki az udvarra...ott van egész nap. stresz neki azis mikor nyirom a kormet....úgyhogy minden stresz....De most már vége az egésznek, mert tegnap megtámadta a kutyámat, és a kutya már nem turte es visszaharapott, nemnagyot, semmi baja nem lett, de most meg roszzab felosebb agreszívabb....úgyhogy odaveszett az a munka amit abba fektettem, hogy szelíd legyen :(
2014. máj. 14. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
ZSÁKMÁNYÁLLAT, persze, hogy mostmár fél. Hogy engedhetted a kutya közelébe????? Az lenne neki a legjobb, ha keresnél olyan gazdát neki, aki rendesen gondját tudja viselni. Magadnak meg vegyél plüssnyulat.
2014. máj. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egyuut élnmek a kutya soha nem bántotta sot olykor játszottak is! és ivarérés utan a nyuszi mindeg beleharapott a kutyába, a kutya ,,félt,, tole, vagy attol, hogy megfenyitem ha bántani meri, és most pedig már elege lett
2014. máj. 15. 10:31
 9/9 anonim válasza:
Nekem is kutyával van tartva a nyuszim és semmi gond nincs. Azt hiszem az lenne a jo megoldás ha kicsit kereteket szabnál neki. Mondjuk hogy csak felügyelettel lehet kint.A verés azonban nagyon rossz döntés volt. A nyuszi sajnos nagyon óvatos és érzékeny... Mindenesetre probáld ki amit mondtam, és sok sikert!:-)
2014. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!