Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS, vágóhídról mentettünk...

SOS, vágóhídról mentettünk nyuszit! (? )

Figyelt kérdés

Ma apa hazaállított egy nyúllal. Vadas színű, 3 hónapos, hétfőn vitték volna el, hogy levágják. Megmentettük a biztos haláltól.

Csakhogy: van itthon egy nyuszink. Tudom, furcsa lesz, de: 3 éves, és az udvaron él. Nem, nem ketrecben. Szabadon. Persze minden biztosítva van, nincs semmi mérgező, úgy járkál az udvaron, ahogy akar, és együtt alszik a vadászkutyánkkal. Kaját kap, zöldséget is, mindent, amire szüksége van. Ő oroszlánfejű törpenyúl.

Én mondtam apának, hogy először minket szokjon meg. De neeeem, megfogta, és rögtön odarakta a másik nyuszi mellé! Az persze rögtön félteni kezdte a területét, mert nem ismeri.

Aggódom érte, hogyan lehetne jobb az élete? Vegyük el a nyuszitól, mert megtámadja? Apa nem engedi, és a nyuszi sem hajlandó már ide jönni :(

Amúgy mind a kettő lány.



2014. máj. 17. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Először nem összeugrasztani kéne őket hanem különzárni! Nagy hülyeség volt (bocsi) egybeereszteni őket. Először csak látásra kéne megszokniuk egymást, minimum egy kerítéssel elválasztva de itt az elején el lett rontva. Persze ha nyuszik külön vannak pl. egyikük ketrecben vagy kerítés túloldalán és úgy ismerkednek az sokkal hatásosabb mint apád módszere.
2014. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, én ezt is akartam, de apám nagyon makacs. Most már a nyuszit sme tudom megfogni, meg kéne szokniuk egymást... Hogyan foghatnám meg? Nem vagyunk rá felkészülve, hova rakjuk, amíg megszokja a jelenlétét?
2014. máj. 17. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Először tényleg el kéne különíteni őket. Az a baj, hogy két nőstény nyuszi nagyon ritkán jön ki egymással, szóval lehet, hogy az egyiket máshol kell majd elhelyezned a kertben, vagy a lakásban. De szép, hogy megmentettétek:)
2014. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jót akartok a nyusziknak akkor válasszátok el őket,tapasztalatból tudom,hogy nem lesz jó vége.

Mellékesen ki vág le egy 3 hónapos nyuszit???

2014. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Biztosan nem 3 hónaposan vágták volna le, de tudjátok, hogy biztos nem házikedvencként tartották volna, hanem leendő kajaként.

Hát, nem tudom, szétszedtük őket, most már mintha összeszoktak volna éjjel-nappal együtt vannak.

2014. máj. 20. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!