Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek melyiket lenne...

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb vennem? Egy mexikói axolotl-ot vagy pedig egy sziámi színű patkányt?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!:)

2014. máj. 20. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a patkányt nem lehet egyedül tartani, borzasztóan sok figyelem és hely kell neki, olvass utána a tartásának!!!!!
2014. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ment a zöld pacsi!:) Természetesen utánaolvastam mindkettő tartásának
2014. máj. 20. 13:40
 3/11 A kérdező kommentje:
De igaz rosszul írtam ki a kérdést 2patkányról lenne szó ha az mellett döntenék
2014. máj. 20. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a patikkal előrébb lennél :) A farkos kétéltűvel nemigen tudnál játszani, meg semmit se tudnál csinálni, nem túl interaktív állat xD Szóval én a patikra szavazok :D
2014. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kösszi:)
2014. máj. 21. 11:57
 6/11 Platypus ***** válasza:
Az axolotl nem túl interaktív, de nincs is vele annyi gond. Az akvárium nem büdös ha pár napig nincs időd takarítani, nem rágja meg a kábeleket, nincsenek méregdrágán kezelhető betegségei(a patkánynak vannak, olvass utána a mikoplazmának például). Neked kell tudnod, hogy a többletköltséget és macerát bevállalod-e egy dögönyözhető állatért. Ráadásul a patkányoknak akkor is igénye van a foglalkozásra, ha te éppen nem érsz rá. Ha elhanyagolod őket, borzasztóan idegesítő szokásokat vehetnek fel, mint például a hajnali ketrecrágás.
2014. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Eddig mindenkinek ment a zöld pacsi!:) Mostmár a patkány felé jobban hajlok csak azt még nemtudom,hogy anyáék hogy engednék meg :D
2014. máj. 21. 18:01
 8/11 anonim ***** válasza:

én mindenképpen az axolotl-t ajánlom, bár attól függ mennyire vagy oda a kétéltűekért, a hüllők mellett nekem ők a kedvenceim, de érdekes is a kérdésed. a két állat annyira különbözik egymástól hogy ennél megosztóbbat nem is találhatnál talán:)


patkány izgága, értékeli a törődést, ragaszkodóvá vállik.

az axolotl pedig kifejezetten utálja ha fogdossák, egy mindent a szemnek semmit a kéznek féle állat:)


én jobban szeretem az állatokat "természetes" közegbe megfigyelni, nem pedig macerálni őket, így nekem a gőte lenne az ideális (volt is) a patkányok nálam szigorúan kígyóeledelnek vannak megvéve, de azért tenyésztettem is őket e célra, aranyos állatkák, csak nem nekem valóak:)


döntsd el h melyik áll közelebb hozzád és úgy válassz (anyudék mondjuk inkább elnézegetnek sztem egy csini akváriumot mint egy lakásban rohangáló patkányt) :D

2014. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igazad van ,de valahogy jobban bírom azokat az állatokat amikkel lehet is csinálni vmit nem csak nézni őket és etetni/itatni/pucolni a ketrecet/akváriumot :D De abban biztos vagyok,hogy anyumék az axolotl-nak jobban örülnének mint a patkánynak :D Még nemtudom,hogy mondjam el nekik :D De köszönöm a válaszod ment a zöld pacsi:)
2014. máj. 22. 17:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Meggyőzéshez: http://www.youtube.com/watch?v=1A07gDVLe14


Én is a patikat ajánlanám, de tenyésztőtől vásárolj, ne állatkereskedésben, ott beltenyésztettek, betegesek, és nem kezesek. A beteges alatt azt értem, hogy fele annyi ideig nem él, mint élhetne.

Egyébként nagyon aranyos, hűséges állatkák, akiket lehet tanítani, dögönyözni, kutya-macska-madár egy állatba préselve :D

2014. máj. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!