Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tanácsok kezdő nyuszi tartónak?

Tanácsok kezdő nyuszi tartónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Erősen gondolkozom nyuszivásárláson, viszont abszolút nincsenek tapasztalataim, és szeretnék kicsit tájékozódni a témában mielőtt belevágok. Sosem volt még háziállatom, egyáltalán (bár páromnál van két cica velük szoktam foglalkozni). Szeretnék tanácsokat kérni, mert nem akarok felelőtlenül magamhoz venni egy nyuszit.


Először is: nem akarom (vagy nem állandóan) ketrecben tartani. Szeretném ha szabadon lehetne hagyni, közöttünk. Mennyire megoldható ez? Mennyire lehet szobatisztaságra tanítani, illetve a bútorok kímélésére? Tudom, hogy rágcsáló mivoltából adódóan előszeretettel rág meg ezt-azt, a kérdésem az lenne, hogy kivédhető-e ez valamilyen módszerrel. Illetve, hogy a "jelölgetés" mennyire elkerülhető.


Mennyire lehet kézhez szoktatni Őket? És hogyan?:)

Mire kell odafigyelni, amit mindenképp számításba kell vennie annak aki nyuszit szeretne tartani?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. máj. 28. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Keress törpenyuszis fórumot, és minden kérdésedre meglesz a válasz. Főleg a törpenyúl klub oldalát ajánlom. :)
2014. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A nyúl nem rágcsáló. Teljesen szobatiszta, főleg ha ivartalanítod is, ami mellesleg nagyon ajánlott. Nagyon ragaszkodó és bújós lesz idővel, de sok foglalkozást igényel. De amúgy ezeket netes fórumokon érdemes megnézned, mert más ezeket már összefoglalta.
2014. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az alapdolgokat megtanulhatod honlapoklról, fórumokról. PL. milyen kaja, milyen ketrec, de arra legyél felkészülve, hogy önálló egyéniség lehet, tehát nem tankönyvi módon kell hozzállnod. Pl. az enyémnek gyártottam a játékokat, utálta. Nem lett bújós 3 év után sem. Nem fél, szeret engem, néha jön utánam a lakásban, de csak akkor hízeleg, ha neki van kedve hozzá. Azt hittem, hogy egy állandóan nyúzható, szeretgethető, játákos nyuszim lesz, de ő úgy gondolta, hogy egy maga viláűgában nagyon is jól ellevő lustaság lesz :)


[link]

[link]

2014. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szia hol laksz? mert nekem most születtek oroszlánfejű törpenyusziaim
2014. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Pesten lakom :))
2014. máj. 29. 22:50
 6/16 anonim válasza:
65%
ha ivartalanitod nem jelöl, a nyúl nagyon tiszta állat, csak a bogyoit hagyja mindenhol de azt konnyu feltakaritani, pisilni csak egy kijelolt wcbe fog! Az nagyon jó neki, ha nem allandoan a ketrecben van, mivel óriási a mozgasigenye.Hat azt nem garantalom hogy nem rag szet mindent. Nekem kettő van esténként mindig kint vannak az egesz lakasban, es hát előszeretettel rágcsálják a tapetat.szerintem valami raccsal vagy valamivel meg lehet oldani az elkeritest veszelyes helyekrol! ES A NYULAK IGEN IS RÁGCSÁLÓK!
2014. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod kedves utolsó válaszoló.. Igen, rágcsálók. Biosz szakosként jól tudom, csak nem akartam vitázni :)

Arra gondoltam, hogy esetleg rá lehet-e szoktatni őket valami rágcsára, amin koptathat a bútorok helyett :))

Egy kicsit biztos csúszik még a nyuszi projekt, de nem tettem le róla, így addig is minnél több információt szeretnék begyűjteni :)

Köszi mégegyszer!:)

2014. jún. 5. 09:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát a mienknek van rágcsálófája meg fogkoptató köve is, de rá se bagózik, csak a bútorokat kóstolgatja. és hiába szól rájuk az ember. Erre nem taníthatóak meg. Én határozottam rákiabálok, hogy NEM!, van amikor orron koppintom. Abbahagyja a bútorrágást, aztán egy perc múlva már megint kezdi. Elfelejti, hogy egy perce éppen ezért szóltam rá. Nagyon imádnivaló, de ostoba állatkák :-)
2014. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
A nyulak nem rágcsálók, ez tény, utána lehet nézni. A nyúl a nyúlalakúak rendjébe tartozik.
2014. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a nyúlakúak rendjében tartozik még nagyon is rágcsál MINDENT!!! Ezért gondolják sokan, hogy rágcsáló. Egyébként pl. az almon is ezt írja: alom rágcsálóknak. és ott van a képen a hörcsög mellett a nyuszi is.
2014. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!