Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt hogy szoktassam a...

Acidblackcherry kérdése:

Patkányt hogy szoktassam a wc-re? Lehet neki szénát adni vagy nem? Biztonság kedvéért elvigyem e állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Tettem be neki pelletalmot, abba tettem párat a bogyójából meg egy anyagdarabot amire rápisilt, hogy hátha így belemegy az alomba de nem jött össze, mindig maga mellé pisil. Hogy tudnám rávenni arra hogy csak az alomba járjon vécézni ? A másik az hogy sok helyen olvastam hogy betegségeket (atkát) kaphat el a szénától és hogy van aki ad neki van aki nem, lesz valami baja ha nem kap szénát? (most van bent nála). Az utolsó, hogy elég zsúfolt helyről hoztam, sokan voltak kis sötét helyen, és hogy elvigyem e az állatorvoshoz hogy cseppentsen rá atka ellen, ha például nem atkás nem árt neki ugye ? Előre is köszönöm annak aki válaszol.

2014. máj. 28. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam ezzel 5 patkánynál is, egyik sem szokott wc-re, egyszerűen ott pisiltek ahol épp rájuk jött, akár a házukban, akár a függőányban, akár a vállamon... nem tudtam nekik megtanítani hogy ezeket nem szabad.

Széna nem tudom minek, én sose vettem ilyesmit nekik, a nyulamnak van persze, de a patkányt nem érdekelte a széna sose. Állatorvoshoz szerintem vidd el mindenképp, nem egy nagy összeg hogy megvizsgálja, az én patkányom is atkás volt amelyiket kereskedésből hoztam. Na meg daganatos... de az már későn derült ki. Amit tenyésztőtől annak nem volt baja sose.

2014. máj. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sokan mondták hogy megeszik a szénát meg hogy koptatja a fogát, de az enyémnek van bent fogkoptató. Remélem az állatorvos nem talál majd semmilyen daganatot, (állatkereskedésből hoztam.) Köszy
2014. máj. 28. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!