Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Felnőtt vadászgörényemhez...

Felnőtt vadászgörényemhez (nemrég óta van nálam) kérnék segítséget, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Körülbelül három hete van nálam a göri. Felnőtt, ivaros hím. Az előző gazdi azt mondta, harapós, és nagyot szokott harapni. Volt már az itt töltött ideje alatt egy szájzáras harapása, az egyik lakótársam vette őt kézbe, és simogatva tette le a földre, az meg rákapott az ujjára.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy kerülöm az olyan szituációkat, amikor esetleg megharaphatna. Attól félek, hogy minden harapása szájzáras lenne. Mivel kerülöm az efféle helyzeteket, viszont rengeteget van pórázon, sétálunk, néha azért közeledik felém, bár nem tudom, milyen szándékkal. Folyton a lábfejemhez akar rohanni. Ezt nem igazán merem engedni neki (az előző görcim erősen csipkedte a lábujjaim), mert nem tudom miért csinálja, és mit csinálna :D Értitek... Volt hogy félrenéztem és csak azt vettem észre hogy valami a lábomra tapad, és nedves orrocska ér hozzá. Olyankor mindig megijedtem és elrántottam a lábam. Szerintetek miért csinálja ezt?


2014. máj. 30. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lett nevelve. Mindig következetesnek kell lenni. Nem szoktak mindig szájzárat kapni ilyen esetebne sem, de ha nem szoktatod le róla következetesen, hogy nem haraphat erősen embert, akkor sose növi ki. Az meg Eleve nem jó hogy még Te is tartasz tőle.

Jobb lenne, ha nem igen engednéd másokhoz amíg egyáltalán Téged, a szokásaidat és a helyét nem szokta meg rendesen. Közben meg lehet nevelni. S ha már biztonsággal tudod kezelni, illetve megbízol benne, kiismered a viselkedését csak abban az esetben Engedd másnak hogy piszkálja. A környezet változás is nagy trauma a szentjeimnek, nem hogy ha még tudatosan ingerlik is őket feleslegesen. Ugy hogy kicsit lassíts és barátkozzatok. A bizalmi kötelék nagyon fontos náluk és Ő sem fog benned bízni ha Te sem.

2014. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és ahogy olvasom valószínű hogy sok harapás és véres jelenet jön majd még felétek, de mindig légy következetes és ne tarts tőle. Előbb utóbb ezen túl kell esnetek ha együtt akartok élni.
2014. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ne félj tőle! Ki fogja használni, és ő lesz a domináns hím a házban. Meg kell tanulnia, hogy nem szabad harapni, illetve hogy nem kell tartania az érintéstől. Én személy szerint a Gimpet vitamin pasztát istenítem, azzal bármit meg lehetett csinálni eddig minden görivel. Amíg azt nyalogatja, addig simogasd és akkor összeköti a jó élménnyel az érintést. Nekem egy piranha görilányt sikerült ezzel kezessé tenni. Illetve én ajánlok egy ivartalanítást. Rengeteget nyugszanak tőle a fiúk. Nekem 2 hímem volt, mind a kettő kezesbárány lett utána. Nem hajtotta őket az ösztön. Előtte páromat az egyik agyon harapdálta, mert ő akart lenni a domináns hím, utána meg tök szépen az ölében aludt délutánonként.
2014. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Persze, hogy nem lett nevelve! Mondta is nekem az előző gazdi akitől örökbe fogadtam, hogy ő úgy hitte, majd kinövi. Igen ám, de hogyan neveljem? Hogyan szoktassam le a harapásról? Milyen nevelési módok léteznek felnőtt, harapós vadászgörény esetében? Mert sajnos olyat egyáltalán nem lehet olvasni sehol, csak azt hogy kezdő gazdiknak nem ajánlják a felnőtt neveletlen görényt. Engem nem érdekel, egyértelműen nem adom tovább senkinek. Így is elég trauma lehet neki a gazdi-és környezet váltás. Kedves utolsó válaszoló! Gimpetem van, szereti is. Karmot már vágtunk pasztázással.

Intelligens nagyon amúgy. :) Ezt a viselkedésére értem.

Folyton alomra megy, nem kaparja a ketrecet, kivárja, míg kivesszük. Én és a párom foglalkozunk vele, igazság szerint a párom többet. Az ivartalanítás már tervben van, már csak a dokival kell konzultálni. Okos fiú ő, biztosan minden rendben fog menni, utána pedig (ha már nem jelölget és nem lesz extrém szagos, így nem veheti be a szőnyeg, ágynemű, hasonló textilek a szagát)beengedést nyerhet a lakásba is. :) Egyébként árnyékos teraszon van tartva.

2014. máj. 30. 16:43
 5/9 A kérdező kommentje:

Intelligens még a téren is, hogy lehet vele szépen sétálni. Ha mégis leragad valahol, a gyere szót remekül érti, főleg ha egymás után mondogatja neki az ember szép hangsúllyal.

Olyankor mint az őrült, megindul, sokszor én futok utána, úgy húz. :)

2014. máj. 30. 16:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont ugyan úgy kell nevelni őket felnőtten is, mint gyerekkorban. Nem volt még görényed?!

Szerintem nincs olyan göris oldal ahol ne foglalkoznának a helyes neveléssel. Minden esetre jutalom és büntetés rendszere működik náluk is. Amennyiben rosszat csinál, akkor abban a pillanatban fel kell kapni, hangosan kántálni neki a nem szót és ha nagyon nagyon rosszat csinálna, akkor kis tasli a popsijára. Semmi esetre sem a fejére vagy az orrára. Meg lehet fogni a grabancuknál őket és addig le sem tenni, amíg meg nem nyukszanak. Ha viszont jót csinál, vagy épp a tanításnak megfelelően cselekszik, akkor jutalmazni kell. Pasztával, jutalomfalattal vagy azzal amit szeret.

Egy bökkenő szokott itt lenni, hogy csak olyan esetben bűntesd ha tényleg hibás valamiben. Amennyiben valaki/valami miatt ő belőle erőszakolják ki a vérgörénységet, abban az esetben felesleges lesz a büntetés, mert csak összezavarod.

2014. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Dede, volt már görcim, csak ő kis korában került hozzám és ezért könnyen lehetett nevelni - én azt a módszert választottam a harapásról való leszoktatásra, hogy az ujjamat, amelyiket megharapta, elkezdtem befelé nyomni a szájában, és mondtam neki a nem szót. Ez mellett alkalmaztam a jutalmazást is, ha hallgatott a nevére, vagy ha használta az almot a szemem láttára.

Ezzel a görcivel már nem lehet megcsinálni ezt a "befelé nyomni az ujjat" technikát, mert ha alapból rászájzáraz, nem igazán lehet azt az ujjat megmozdítani.

Egyébként egy görényem volt csak eddig, ő a második és nem rég óta van nálam. Három-négy hete.

Egyébként köszönöm, holnaptól neki is látok tudatosan a nevelésének. :)

2014. máj. 30. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha szájzárat kap, akkor már ugy is mindegy. Viszont ha elengedi, akkor megint csak akkor nevelheted. Illetve ezért kell jobban kiismerned, mert a ráutaló szándékot a testtartásából, a mozdulataiból ki lehet következtetni. Más amikor játszik és csak csipked, illetve más ha támad vagy harapni készül. Ehez sok türelem, idő, megértés és együttlét szükséges. Ugy hogy hajrá! Ha bárhol elakadsz, akkor meg tessék kiabálni aztán jövünk. :)
2014. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha harap akkor grabancfogás és leszorítani a földre amíg meg nem nyugszik. Így mutatod neki, hogy te erősebb vagy nála, dominálsz felette. Utána persze simogasd meg ha megnyugszik, hogy ne csak a rossz emlék maradjon meg benne. De ezt egy ivaros fiúnál nagyon nehéz lesz elérni, hogy megtanulja, főleg a mostani időszakban mikor hajtják a hormonok. A lábad után is ezért megy, mert nőstény göri híján lehet hogy szerelmes belé. Az én fiam is ezt művelte mikor ivaros volt. Rángatta volna be a lábamat a kis rejtekhelyére.

Az ivartalanítás nagyban segíteni fog a problémádon, utána pár hét és meg fog nyugodni.

2014. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!