Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kisnyuszimnak megy a hasa...

A kisnyuszimnak megy a hasa mitol lehet? és rengeteget iszik. Ez normális?

Figyelt kérdés
még csak 6 hetes, volt, hogy adtam neki lassan répa levelet, zeller levelet, lucerná, de mindég van elotte széna és víz. Vettem neki granulátot ,,Verselle laga cuni fit muesli,, aztat nagyon apránként adom neki. Egész nap szaladgál, nagyon aktív szinte soha nem alszik....de rengeteget iszik!!!!!!! egész éjjel csak hallom, hogy az itató zorog, nappal is.... lehet a meleg miatt de a másik nyuszi nem iszik anyit, az már majd egy éves :( A zoldet nemadok már neki, ahhoz képest jobb, volt lágy bélsár, volt az az osszetett, ami sok van egymáshoz ragadva, de van rendes is. A fiu nyuszinak is aki majd egy éves annak is lágy a bélsár, de az egész nap kint van a fuvon, tehát o bármikor bármenyit ehet. De a kicsivel mit csináljak? Miért iszik anyi sokat?
2014. máj. 31. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha törpenyuszi, akkor SEMMIKEPPEN nem szabad neki zoldet adni seigy se ugy. Felelos allatarto vagy te? 3 honapos korig NEM ehet ak szenat es vizet meg tapot.... Abbol is verselle laga cuni juniort vagy mas fajta junior tapot. Attol is lehet lagy belsara. Az osszeragadt, az vitamin belsar azt meg is szoktak enni. Szerintem vidd el oket orvoshoz, nehogy nagyobb legyen a baj!
2014. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nemette meg, de ez mindég reggelre van neki...egész nap jók a bogyók, meg minden, de reggelre tele van a ketrec ilyen oszetett bélsárral... :( Lehet a zold volt sok, elfelejtettem hogy csak hét hetes kortól fokozatosan kell bevezetni a zoldet, teljesen elnéztem...de viszont akitol vettem, már lassan ok is szokatták a zoldre :) úgyhogy nem láttam ennek baját :) csak lehet tul sok volt.
2014. jún. 1. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

ha reggel látod azt a szőlőfürtre hasonblító összeragadt bélsárt, akkor vidd orvoshoz, mert azt meg kell enniük. Nekünk az orvos azt mondta, hogy olyat nem kéne látnom, tehát ha látom, akkor vigyem el orvoshoz.

Egyébként bármilyen zöldséget csak 3 hónapos kor után szabad adni, fokozatosan hozzászoktatva. És a lucerna sem éppen jó. Inkább széna. A tápből pedig csak reggel és este adj neki nagyon keveset, ne egész nap, mert nagyon meg fog hízni.

2014. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem dehogy a tápbó csak este kap keveset nemadok neki reggel is :) :)
2014. jún. 2. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!