Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan legyek jó törpenyúl gazdi?

Hogyan legyek jó törpenyúl gazdi?

Figyelt kérdés

Hamarosan hozzám kerül egy kis kosorrú nyuszi és szeretném, ha majd teljesen szelíd, dögönyözhető, simizhető lenne.

Hogyan érjem el, hogy megszeressen, ne féljen tőlem?

Kell tanítgatni? Persze a szobatisztaságon kívül.

Miután hazavittem hagyjam békén egy napot, csak utána hívogassam, beszéljek hozzá? Könnyebben összebarátkozunk, ha kézből etetem gyümölccsel, rágcsával?

Kell neki valamilyen játék vagy felesleges?

A kisházát rakjam be neki rögtön vagy ne legyen bent amíg össze nem szokunk, hogy ne tudjon elbújni?

Ezek az alomillatosítók mennyire válnak be? Nem káros a nyuszira nézve? Persze naponta le lesz cserélve a wc tartalma.


2014. jún. 4. 12:54
 1/3 anonim válasza:

Minden nap szánj rá egy fél órát és sokat szeretgesd. Mivel idegen kötnyezetbe kerül hirtelen; ezért elég rémült lesz ; szóval adj neki egy kis idõt amíg megszokjátok egymást. Ha lehet akkor árpával etesd mert a nyúltáp nagyon hízlalja; kukoricával meg ne etesd mert vesekövet kap. A zöldség az oké; a fogát úgy is koptatnia kell.

jó szórakozást hozzá :)

2014. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Wonder Bunny tenyeszet honlapjat ajanlom!
2014. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hagy békén egy napot és hagyd, hogy elbújjon a kisházba is. AZtán szépen, türelmesen finbcsi falatokkal kicsalogathatod. leülhetsz a ketrece mellé megvérni, hogy kijöjjön, de SOHA ne vedd ki erővel a ketrecből, mert az az ő birodalma, ott kell, hogy biztonságban érezze magát.

Személyes tapasztalatom az a saját nyuszimmal, hogy neki pl. megvan a saját világa. Szeret engem, ha lehajolok hozzá nem szalad el rögtön, de nem is hagyja magát dögönyözni. Nem bújós, nem szeretgethető. Ha pl. tévézek, akkor odakuporog a fotel tövébe ő is, tehát szereti a közelségem, de felvenni, megdögönyözni nem hagyja magát. Ő ilyen. Elvan a saját világában. Pedig én is vágytam volna egy bújós nyuszira, de ő ilyen természetű. Játékot is próbáltam csinálni is, venni is, hát mindet utálta, nem érdekli. Most 3 éves és megtanultam őt így szeretni és tisztelni.

2014. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!