Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szelídítsem vissza...

Hogy szelídítsem vissza magamhoz törpenyulamat?

Figyelt kérdés

Nyuszim kültéri ketrecébe még ősszel egy járatot/üreget kezdett magának építeni télire. Akkor azt tanácsolták nekem, hogy hagyjam csak nyugodtan, hadd ásson. De azóta szinte ki se jön a járatból, csak néha enni. Ha meg kint van és én a ketrechez közelítek, rögtön beugrik a lyukba.

Sajnos odáig fajult a dolog, hogy már ki se tudjuk venni a ketrecéből dédelgetni, simogatni.


2014. jún. 4. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyuszik imádják az üregeket, járatokat, ahova el tudnak bújni. Ilyen az alaptermészetük. Nem csoda, hogy ott érzi jól magát. Én nem nyúlkálnék a ketrecébe, azért, hogy kivegyem, mert az az ő területe, nem szeretik, ha ott háborgatják őket. Ne vedd ki erőszakkal, mert csak még ellenállóbb lesz. Kedves falatokkal, csemegékkel néha próbáld kicsalogatni, de azt kell mondjam, hogy ha van egy kis ürege, akkor bizony az neki a legnagyobb boldogság. Még a gazdiért sem szívesen hagyják el.
2014. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem tudom finom falatokkal kicsalogatni, mert ha megjelenek, beugrik az üregbe és addig nem jön elő, míg én el nem megyek.
2014. jún. 5. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
és azt próbáltad, hogy ott ülsz türelmesen hosszabb ideig és akkor hátha kijön?
2014. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de nem mindig jön be. Ha meg kijön, amint meglát, rohan vissza.
2014. jún. 5. 17:36
 5/5 anonim válasza:
Próbáld fokozatosan. Először csak az ujjadat nyújtsd be hogy megszagolja. Utána majd próbáld finoman símogatni. Ha nyalogatja az ujjad az már szuper!
2014. júl. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!