Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta patkányt vegyek?...

Milyen fajta patkányt vegyek? És hol?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 11:03
1 2
 1/11 Platypus ***** válasza:
100%
A patkánynak nincsenek fajtái, csak színváltozatai. Néhány szőrtípus meg fülváltozat is akad, de a jellemükben vagy bármi egyéb fontosban nem térnek el. Azt vegyed, amelyik neked a legjobban tetszik. A holra pedig a legjobb döntés, ha keresel egy tenyésztőt.
2014. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem de akkor ezek szerint az nem határozza meg az állat tulajdonságait, viselkedését hogy milyen színezetű, fül formájú... Akkor teljesen mindegy hogy milyen színű? És fiú vagy lány legyen? Az is mind1?
2014. jún. 8. 20:16
 3/11 Platypus ***** válasza:
100%
Pontosan, a kinézet nem határozza meg a viselkedést. A nemek között viszont vannak különbségek, a fiúk nyugisabbak, a lányok pörgősebbek.
2014. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van egy-két értelmes tenyésztő Magyarországon. Írj üzenetet ha érdekel :-)
2014. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt két albino Wistar (labor) patkányom, majd később egy kopasz patkányom is. Mindegyik lány volt és nagyjából 3 hónapos korukban kerültek hozzám. Mindegyikük kedves, szelíd volt, de a kopasz messze felülmúlta kedvességben a másik kettőt. Szerintem ennek az volt az oka, hogy a fehérek egy ketrecben voltak, míg a kopasz egyedül, így ő sokkal jobban vágyott a társaságomra... Azt hallottam, hogy a szintén albino, de Sprague-Dawley törzshöz tartozó laborpatkányok sokkal elevenebbek, kevésbé jámborak, mint a Wistar.
2014. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És azt hallottam hogy nem lehet terráriumban tartani őket. Ez igaz? És ha ketrec kell mekkora? És miket kell még beszerezni?
2014. jún. 22. 15:45
 7/11 anonim válasza:
Nekem két csuklyás patkányom van és imádom őket :) terrárium az azért nem jó mert nem tud levegőzni meg pl az én patiim szeretnek kiszagolni a rácsokon, meg azon is mászkálnak. a méret attól függ, hogy mennyit veszed ki őket. elég nagy a mozgás igényük
2014. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi...és mekkora rácsozású ketrec kell?
2014. jún. 29. 17:47
 9/11 anonim ***** válasza:

2 patkánynak ekkora ketrec kell (linkeltem többet) [link]

[link]

Soha, semmilyen körülmények között sem kisebb! Ezeknek a rácstávja jó, míg kicsik addig is, és elég mozgásterük lesz. A patkány MEGFELELŐ tartása drága.. kb mint egy nagytestű kutyának (és nem túlzok). Lásd a (megfelelő) ketrecek árát, használtan is vehetsz de lutri hogy kifogj egy jót, mert vehetsz egy f*s ketrecet is nekik de később megszívod vele...nagyon, inkább érdemes költeni rá.

2. a táp: Versele-laga rat complete amit Magyarországon kaphatsz (mert más nincs, de jó itt élni...) én is ezzel etettem.

3. beszerzés. Kereskedésből soha! Vkitől aki olx-en hirdeti, soha! Én egészen Krakkóig mentem megfelelő emberhez, aki valóban egészséges és nem olyan nagyon nyavajás állatokat adott mint amiket itthon lehet találni

4.állatorvos. A patkányos bazi nyavajásak, ha itthon veszed pláne, ha kint akkor kevésbé nyavajásak, ha eléggé utánanézel honnan is veszed, mert kint is van sok kert végében bodegában szaporító ****. De ha szerencséd is van, akkor is az élete során különböző beavatkozásokra 30-40ezret fogsz költeni. Ha nem vagy egy p*cs és hagyod szenvedni otthon...

nem eltántorítani akarlak, csak felhívni a figyelmed, hogy ne tarts úgy állatot, hogy nem rágtad végig az összes hozzáértő ember fülét és tudtál meg mindent a fajról(esetünkben kezd az országos profikkal, a fb-os szakcsoportos nem kamuk, csak jót keress) a másik, hogy ne apuci pénztárcájából tartsd őket mert a sztereotipikus emberek nem biztos hogy megértik a "helyes állattartás" fogalmát, akkor vágj bele, ha saját keresetből, vagy olyas valaki keresetéből fent tudod őket tartani aki meg fogja érteni ha az állatod pl emlődaganatos és 20ezer forintért szedik le róla + kezelik ki, majd az újabb dagi megelőzésére még 15ezer forint kell, és nem húzza a száját.

Ha bármilyen kérdésed van még, írhatsz üzenetet, vagy intézd itt :)

2014. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszikee :) de bizti hogy nem lehet egyedül tartani őket ? mert sokan ezt mondják, és szerintem meg lehetne próbálni.
2014. júl. 7. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!