Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsillám életveszélybe...

A csincsillám életveszélybe került, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csináltam neki egy ágból mászókát neki,úgy fél éve. Most reggel kimegyek,azt látom,hogy a súlyánál fogva lóg az ágról. Az ág valamennyire belefúródhatott a hónaljába,az elülső lába szerintem eltört,a hátsó kificamodott. Fojt a sebből a vér, lefektettem,de meg sem mozdul,azóta fekszik. Néha a hangomra felemeli a fejét,levegőt kap. Az állatorvos nem jön ki,mert pünkösd van. Az ügyeletet fogom felhívni,de amíg nem jönnek ki,ha kijönnek egyáltalán mit tegyek? Nagyon csúnya a sebe,már kisírtam a szememet,tehetetlennek érzem magam,segítsetek!

2014. jún. 9. 08:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
csak az állatorvos segített volna rajta és a minél hamarabbi ellátás, gratulálok
2014. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Segítséget kértem,nem lecseszést. Azt bárki tud adni. Törődjek bele??
2014. jún. 9. 09:03
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
nincs a közelben állatklinika?
2014. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

az a fontos, hogy el legyen állítva a vérzés

gondolom a vérveszteség a sokk miatt nem mozdulj meg

amit még esetleg tehetsz: a seb környékét le kéne fertőtleníteni, de szigorúan csak a környékét, ne kerüljön bele a sebbe a fertőtlenítő szer (pl: betadine)

2014. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Megitattam,ott ülök mellette. Most felült,de járni nem tud,ez egyértelműen látszik.
2014. jún. 9. 09:29
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
nem tudom, hol laksz, de ha a közelben van állatklinika, akkor vidd be, ott gyorsan el tudják látni
2014. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Az ügyelet nem biztos, hogy házhoz fog menni. Vidd el te, ha nincs kocsid taxival, túl messze nem lehet az orvos. Nagyon szenved az állatkád, tudom megnyugtató, hogy mellette üldögélsz, de neki attól még ugyan úgy fáj. Állj fel, és tegyél valamit, vidd orvoshoz, ha kell gyalog a szomszéd városig.
2014. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem vérzik,alszik. Néha felébred, körülnéz, iszik és lefekszik. Az egyik állatorvos sincs a városban,az egyik Pesten van a másik Ráckevén. Beszéltem velük. Az állatklinika nagyon messze van tőlünk,holnap már reggel ki tud jönni az orvos.
2014. jún. 9. 15:33
 9/16 A kérdező kommentje:
Felhívtam az állatorvost délután,mondtam neki,hogy nagyon rosszul néz ki,muszály csinálni valamit! Azt mondta holnap(ma) reggel kijön. De már nem volt rá szükség. Hiába ültem ott mellette,itattam,bekentem a seb körül ahogy írtátok,imádkoztam. Minden tőlem telhetőt megpróbáltam,de akkor már mindegy volt. Hajnali 4 óra 23 perckor elhunyt. Nem lehet szavakba önteni mennyire fáj. Ő volt a mindenem
2014. jún. 10. 08:23
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
lehet, hogy belső vérzése volt és szép lassan elvérzett
2014. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!