Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik állatot érdemesebb...

Melyik állatot érdemesebb tartani? Tengerimalacot vagy törpenyulat?

Figyelt kérdés

Egyforma a két állat ketrecmérete?? Ha igen, akkor elég 100x100cm ketrec?

Köszi a válaszokat!



2014. jún. 10. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

szia igen egy forma a ketrecméretük és elég a 100-as ketrec

én a nyuszit ajánlom

2014. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. jún. 10. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Tengerimaliii*-*
2014. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyuszi :) Nekem volt már malacom is, most pedig nyuszim, aranyos mindkettő, de nyuszkó viszi a prímet :) Nézz utána mindkét állatnak, milyen igényei vannak, milyen jelleműek stb. az alapján dönts!
2014. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már több mint 8 éve tengerimalac tartó vagyok. Nekem tetszenek nagyon a nyuszik is, de valahogy én a malackákat ajánlom :)
2014. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nos egy törpenyúlnak én egy minimum 120-as ketrecet ajánlok. A nyuszit egyedül is tarthatod, de a tengerimalacnak mindenképpen kell társ, vagyis minimum két malacka kell. Nekik még megfelel a 100-as, de minél nagyobb annál jobb. ;) A nyuszinak sokat kell a ketrecen kívül is lennie, szóval szükséges egy tágas kifutó is.


Én mindkettőt ajánlom, a Te döntésed, hogy melyiket választod, persze ez sok mindentől függ, főleg attól, hogy melyiknek tudsz jobb körülményeket biztosítani.


Ajánlom, hogy malac ügyben olvasd át a Gemon.ro.hu-t, nyuszi ügyben pedig Dr. Jekkel Gabriella weboldalát (Törpenyúl Oldal). Itt minden szükséges tudnivaló le van írva.


Margaréta Törpenyúl Tenyészet

2014. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalac hangos, sokat visít. Társas lény! Nekem volt egy tengerimalacom. Igen, egy. Depis lett. Sokszor megharapott. Én a nyuszira voksolok, akarok is egyet, mert a nyuszó egyedül is elvan. Többektől is hallottam, hogy a nyuszi szobatisztaságra tanítható, valamelyik magától csinálja. Ezzel ellentétben a tengerimalac, ha kiengeded RÖVIDEBB ideig: talán odakakil, ha HOSSZABB ideig: odapisil.

Egy jó tanács! Akármelyik állat mellett döntessz, a kereskedőket kerüld! Tenyésztőtől vedd! A kereskedésből gyenge immun- és idegrendszerrel kerülhet ki, mert ott gyakori a beltenyésztés. És előfordulhat, hogy a kérésednek ellenkező nemű állatot kapsz. Ha tengerimalacot veszel, mindenképp már RÖGTÖN kettőt vegyél, mert a későbbiekben, ha egyet veszel, nehéz dolgod lesz az összeszoktatással.

2014. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nyuszit ajánlom,mert csendesebb állat és aranyosabb. nekem volt malacom, most pedig nyuszim van, de a nyuszit jobban kedvelem
2014. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!