Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mocsári teknős?

Mocsári teknős?

Figyelt kérdés
Hogy tartsam, hol, mivel etessem?

2014. jún. 12. 16:14
 1/3 anonim válasza:
Elég ha adsz neki egy kis salátát :D
2014. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lutra válasza:
A mocsári teknős védett állat (mint minden hüllő Magyarországon), lehetőleg engedd szabadon természetes élőhelyén. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor kerti tóban, vagy nagyobb akváriumban kell elhelyezni, ahol lehetősége van száraz részre is kimászni, napozni, de a víz túlmelegedését is meg kell akadályozni. Ragadozó, főleg halakat, rákokat, csigákat, férgeket, rovarokat eszik, némi növényi kiegészítésként békalencsét, vízinövények hajtásait. Fogságban ideális a nyers hal egészben, vagy növendék egér, szükség esetén néha marhaszív-darabokat is lehet neki adni. Az állatkereskedésekben kapható szárított rák és egyéb száraz granulátum (teknős mix) nem jó semmire. A mocsári teknős nem egy ideális házikedvenc, én inkább a szabadon engedését javaslom.
2014. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
magyarországon védett állat de én szerbiában élek és én úgy tudom nem védett állat meg amugy is régebben volt nalunk mocsari teki, csak ugy kint a szabadon de egy fel ev utan visszavittuk ahol kifogtuk es mar azota 2szer is kifogtam, mert megjegyeztem h az páncelja bal lenti sarkaban volt egy 8mm átloju lyuk, es a lyukat ha kerdezitek nem én csináltam
2014. jún. 13. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!