Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Idős, beteg haldokló állattal...

Idős, beteg haldokló állattal mit tennétek? ( többi lent )

Figyelt kérdés

Ha tudjátok,hogy már idősnek számít a kiskedvencetek, a beteg, és látszik is rajta. Sok fórumba azt olvasod, hogy a betegség miatt meg műtenék, de idős állattal nagy a kockázat, lehet h nem ébredne fel az altatásból, és ha mégis, pár napon belül még mindig meghalhat, vagy kiújulhat a betegsége.


Mit tennél?

1. Orvoshoz vinném, hátha mégis tud valami kezdeni vele, amivel megmenthető az élete és annak ellenére hogy öreg, még velünk lehet egy darabig.


2.Otthon ápolgatnám, amennyire tudom,hiszen hiszem azt,hogy érzi a jelenlétemet, akkor nyugodtabb, és nem lenne jó neki, ha idegen helyen, idegen orvos kezébe műtét közbe áll le a szíve. Ha meghal , akkor békésen, a saját helyén aludjon el.



2014. jún. 19. 08:37
1 2
 1/19 anonim válasza:
48%
2. ha a kedvenced, akkor majdnem emberként nézel rá, nem?
2014. jún. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

"Orvoshoz vinném"


Ez az alap, különben hogy akarod otthon ápolgatni, ha nem tudod, hogy mi baja?

Egyébként az én véleményem, hogy ha egy állat tényleg menthetetlen, és szenved, akkor el kell engedni.

2014. jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

ápolgatás alatt nem azt értettem, hogy életre keltem!

Egy idős állatról beszélünk, akin látszik hogy beteg, és tudni lehet h maximum pár hete van hátra.

2014. jún. 19. 08:53
 4/19 Imola Ágnes ***** válasza:
85%

Orvoshoz vinném, és megbeszélném vele, hogy mi várható. De az első dolgo, hogy orvoshoz viszem. Ha műthető, és nem túl féjdalmas a felépülés, akkor műteném. Ha már komoly fájdalami vannak, és ezeket tudom enyhíteni enyhítem, az ORVOS által felítrt gyógyszerekkel.

Ha nem enyhíthető a fájdalom, és nem műthető, akkor altatnám. Viszont semmikép nem hagynám otthon szenvedni anélkül, hogy kikérném egy orvos véleményét, hogy hogyan enyhíthetnémm a fájdalmát.

2014. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12%
Miért hagyod szenvedni?Altassátok el:(
2014. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
hagyjádok piheni
2014. jún. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem rólam , és az én állatomról van szó, csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, és várom a válaszokat!
2014. jún. 19. 09:08
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem műthető és ott van a kockázat, hogy utána elpusztul, akkor otthon ápolgatnám az utolsó percig.

Mi is hasonló helyzetben vagyunk majdnem. Van egy 10 éves tacsim, a mellkasán van egy nagy csomó, ami úgy tűnik, hogy jóindulatú (zsírdaganat), de nem merjük megműttetni. Pár éve volt már egy a hasa környékén, azt kivetettük. A műtét után azonban nagyon nehezen ébredt fel, volt, hogy kimaradtak légzések, ezért nem is merjük most megműttetni. Ráadásul most ősszel volt egy csúnya betegsége is, folyamatos kezelés alatt volt. Az nem derült ki, hogy a májával vagy az epéjével volt a gond, hiába csináltattunk vele rengeteg vizsgálatot. Ezekből kifolyólag nem szeretnénk még egyszer megműttetni és a doki sem javasolja. Viszont még mindig ott van a dilemma, hogy ha megműttetjük, és túl is éli az altatást, mi van, ha pár hónapon belül elpusztul, vagy nem tudja teljesen kivenni a daganatot? De mi van akkor, ha ott marad és abba pusztul bele viszont így tuti él még pár évet?

Fáj a gondolat, hogy nem tudok rajta segíteni.

Ti mit tennétek?

2014. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jobbulást a kutyusodnak!

Én a helyedbe semmiképpen nem műttetném meg! neki se lenne jó, ezt az orvosotok is mondta.

Nővéremnek volt egy kis állatkája, és beteg volt.elvitte orvoshoz, hogy megvizsgálják, az orvos aztán mondta, hogy el kell altatni. Nővérem el se tudod búcsúzni tőle, már csak egy kis dobozt kapott meg, amibe már benne volt Ő, halottan. azt mondja, sose tudja ezt megemészteni, hogy nem inkább otthon vigyázott rá, és bármit megadna ha vissza csinálhatná a dolgot, ha már meg kellett halnia,és az orvos szerint is csak 1-2 napja lett volna hátra, akkor haljon meg a saját kis megszokott helyén, nyugalomba.

Törődj sokat akutyáddal, és beszélj hozzá! Hidd el, érzik ha baj van,szüksége van rád, és nem idegen dokikra! Szerintem.Persze, ez az én véleményem! kitartást kívánok!

2014. jún. 19. 10:08
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Köszi a lepontozást!Akkor hagyd szenvedni még hónapokat,míg szegény majd kínok közt kileheli a lelkét! Te állatbarát!!!
2014. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!