Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Könnyebb egy hörcsögöt gondozn...

Könnyebb egy hörcsögöt gondozni, mint egy nyulat?

Figyelt kérdés
Egy hete meghalt a macskám, sok évig velem volt, és nagyon hiányzik, hogy mellettem egy kisállat, akit gondozhatok. Később szeretnék majd megint egy macskát, de most még nem, mert csak az előzőre emlékeztetni. Arra gondoltam, hogy most egy ideig más állatot kéne örökbe fogadnom, de nem tudom, hogy nyulat vagy hörcsögöt vegyek. Egyszer volt már nyulam, de visszavittem, mert nehéznek találtam a gondozását. Nem családi házban laktunk, így naponta kellett vele az utcára kimenni sétálni, rengeteg mocskol, nagyon gyakran kell az almát cserélni, az ételben is válogatós. A macskámmal nem ilyen gond, csak etetni kellett, a sétáltatást elvégezte egyedül, nem kellett neki kíséret, mert mindig visszajött, és a dolgát is olyankor végezte el, így takarítani se kellett utána. Egy hörcsögöt mennyivel nehezebb gondozni? Tudom, hogy eleinte harapós, de milyen gyakran kell utána takarítani, az etetése mennyire nehéz? Sajnos a tanulás miatt nem tudok sokat foglalkozni vele minden nap, de nagyon szeretnék megint egy állatot. Vagy egy ugróegér milyen? Kutyát abszolút nem akarok, sose szerettem őket. Most nagyon a hörcsög felé hajlok, de mielőtt vennék, szeretnék kérni pár tapasztalatot a tartásával kapcsolatban olyantól, aki már jártas benne.

2014. jún. 21. 04:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért, javítom:


Egy hete meghalt a macskám, sok évig velem volt, és nagyon hiányzik, hogy nincs mellettem egy kisállat, akit gondozhatok. Később szeretnék majd megint egy macskát, de most még nem, mert csak az előzőre emlékeztetne. Arra gondoltam, hogy most egy ideig más állatot kéne örökbe fogadnom, de nem tudom, hogy nyulat vagy hörcsögöt vegyek. Egyszer volt már nyulam, de visszavittem, mert nehéznek találtam a gondozását. Nem családi házban laktunk, így naponta kellett vele az utcára kimenni sétálni, rengeteget mocskol, nagyon gyakran kell az almát cserélni, az ételben is válogatós. A macskámmal nem volt ilyen gond, csak etetni kellett, nem is válogatott, a sétáltatást elvégezte egyedül, nem kellett neki kíséret, mert mindig visszajött, és a dolgát is olyankor végezte el, így takarítani se kellett utána. Egy hörcsögöt mennyivel nehezebb gondozni? Tudom, hogy eleinte harapós, de milyen gyakran kell utána takarítani, az etetése mennyire nehéz? Sajnos a tanulás miatt nem tudok sokat foglalkozni vele minden nap, de nagyon szeretnék megint egy állatot. Vagy egy ugróegér milyen? Kutyát abszolút nem akarok, sose szerettem őket. Most nagyon a hörcsög felé hajlok, de mielőtt vennék, szeretnék kérni pár tapasztalatot a tartásával kapcsolatban olyantól, aki már jártas benne.

2014. jún. 21. 04:43
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyuszi több törődést igényel. És igen, többe is kerül, széna, jó minőségű kaja, oltások, alomcsere, pellet. Na meg ha már volt nyuszid és nem jött be, miért is akarsz mégis? Hörim is volt már, azt viszont nehezebb úgy elkeríteni hogy ne másszon be mindenhová. (nálunk a régebbi höri egy vezetékes áram áldozata lett, szóval vigyázni kell)
2014. jún. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A hörcsögök elég unalmas állatok, ráadásul napközben alszanak, éjszaka nyílik ki a csipájuk. Én a nyuszira szavaznék, őket is meg lehet tanítani a szobatisztaságra, murisabb állatok :)
2014. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

a hörcsöggel sokkal kevesebb gond van! viszont szerintem egyik sem pótol egy macskát, se a hörcsög, főként a nyúl nem lesz annyira társ, mint egy macska! Miért nem egy másik cicát szerzel?

Ui: a nyúlnak egy előnye van a hörcsöggel szemben: sokkal finomabb :)

2014. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hörcsög egy sarokba ürít, de azt érdemes minden nap kitakarítani, s az egész almot hetente cserélni, különben eléggé büdös lesz a lakásban. Egyébként a höri elvan egyedül, nem kell vele játszani. Viszont, ha kilóg, nagy kárt tud tenni a lakásban, hisz megrághatja a berendezési tárgyakat.
2014. jún. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy másik macsek pótolná az elvesztett macsekodat, pláne ha kicsike.
2014. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A hörcsög nem sok mindent csinál, csak úgy van, a nyuszi sokkal inkább társ..az enyém hallgat a nevére, követ mindenhová a lakásban. Az viszont tény, hogy kicsit "macerás" állat, bár szobatiszta, szóval a takarítás nem nagy kunszt, de az etetésére nagyon figyelni kell. Azt mondjuk nem értem, hogy minek vitted ki a nyuszidat sétáltatni az utcára, elég neki, ha a lakásban szaladgálhat. Szóval a nyuszival több a gond, de sokkal több örömet is okoz, mint egy hörcsög..viszont, ha volt már nyuszid és nem tudtál róla gondoskodni, akkor neked valószínűleg mégis inkább való egy hörcsög.
2014. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#3

Nekem nem baj, ha unalmas állat, csak jobban érzem magam, hogy van mellettem valaki. Nyulam volt már, de nem tudtam megtanítani a szobabatisztagásra.


#4

A macskámat úgysem pótolná semmi, egy másik macska sem. Míg nem sikerül feldolgoznom, hogy sok év után betegségben meghalt a kezemben, addig képtelen vagyok másik macskát gondozni.

Ui.: Lehet, hogy a nyúl finomabb, de nem evésre szántam. Amúgy is vegetáriánus vagyok.


#7

Az enyém nem akart a nevére hallgatni, pedig kicsi volt, mikor hozzám kerül, megtanulhatta volna. Sétálni azért vittem, mert a szobatisztaságra se tudtam megtanítani, nem akartam, hogy a lakásban szaladgáljon.

2014. jún. 22. 02:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te visszaviszel egy állatot, csak mert nehéz tartani, akkor maximum plüsst vegyél. Most komolyan, minek neked állat? Csak arra kellene neked, hogy szórakoztasson épp, ha olyanod van, de ha már valami erőfeszítést is kéne tenned vagy nincs kedved hozzá akkor inkább nem kell. Egyébként nyuszikat nehéz tartani, mert azon kívül, amiket felsoroltál mindent megrág (pl vezeték, bútor, tapéta, könyv, növények, ruha, ha elől hagyod), tehát teljesen biztonságossá kell tenni a lakást. Ezen kívül napi több órára ki kell engedni, éjjel szeretik rázni a ketrecet, ha unatkoznak és ha ivaréretté válnak a nőstények területvédőek lehetnek a bakok meg összevissza bogyóznak. És egyébként is elélnek 8 évig simán, úgyhogy ne 1-2 évre számolj, amíg már nem emlékeztetne az új cica a régire és hazavihetnél egy újat. Remélem ezek után teljesen elment a kedved a nyusziktól. Hörcsögöt nyilván könnyebb tartani, sokkal kevesebb gondozást igényel, szóval ha mindenképp ragaszkodsz ahhoz, hogy állatod legyen, akkor már inkább a hörcsög, bár takarítani azt is kell, nem hiszem, hogy kevesebbszer, mint a nyulat, szóval lehet az is túl nagy feladat lenne..
2014. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, én fogalmaztam félreérthetően. Nem az a gondom, hogy macera van vele, hanem az, hogy annyi, amit tudok ráfordítani. A macskával nem kellett annyit külön foglalkoznom, mint a nyúllal. Ezért kérdeztem, hogy egy hörcsög gondozása mennyivel nehezebb.
2014. jún. 23. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!