Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok válaszolni az alábbi...

Skatter kérdése:

Tudnátok válaszolni az alábbi Afrikai Törpe sün-i kérdésekre?

Figyelt kérdés

Van egy 2hónapos, mindjárt 3hónapos afrikai törpe sünöm. S hasonló zöld 'valamit' hagy maga után éjszakánként,s nem tudom mi lehet az [link] . Illetve olvastam, hogy csak beteg sün piszkít maga alá, a házikója nagy, négyszer is elférne benne, de akkor is néha benn végzi el dolgát, ha nem is feltétlenül ott ahol alszik. S mellesleg vakarózik, nem hinném, hogy bolhás mert közvetlenül mellettem van 1méterre, s feltételezem, hogy én is elkaptam volna.


Ja és igen, éjszakánként ő azzal szórakozik, h mászik fel a rácsra, de néha nagyokat esik, olyankor megáll egy pillanatra, s bemegy a házba, ez okozhat neki bármiféle gondot?? Illetve ha neki nem lenne jó, akkor nem mászna fel oda, nem??? [link]



#afrikai torpe sun
2014. jún. 22. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első szerintem hasmenés. Nálunk akkor volt ilyesmi, mikor hazahoztuk vonattal. Nem lehet, hogy stresszel valami miatt.

Az enyém is fel szokott mászni a rácsra, nem lesz tőle semmi baja. De amúgy ilyenkor lehet, hogy unatkozik.

Mekkora ketrecben van? Olyan kicsinek tűnik.

Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan. Nekem is van 7 sünim. :)

2014. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jesszusom ez a ketrec nagyon, de nagyon kicsi neki. Minimum 100-as ketiben (vagy annál nagyobba) érzi jól magát.

A zöldes dolog hasmenés, és ahogy mászkál hozzáér a ketrechez (mivel kicsi), és szétkeni. Mit adsz neki enni?

Én nem hagynám, hogy mászkáljon a ketrec rácsát, beakadhat a lába, vagy úgy eshet, hogy megsérülhet.

A vakarózást meg jó lenne megmutatni dokinak, lehet benne apró élősködő is...

2014. jún. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvass el egy-két tenyésztői honlapot, a sünik igényeiről, nagyon jól öszeszokták írni, hogy mire és miért van szükségük, de leírom csak az alapokat.

A zöld hasmenés, nálunk csak akkor volt, amikor hazahoztuk, egyébként a stressz váltja ki, ami Biztos az ingerszegény környezet, és a "nem tud elbújni rendesen" miatt van nálad. A ketrecet dobd ki, helyesebben ajándékozd el, mondjuk semmilyen állat nem jut eszembe aminek elég lenne sajnos. :S A süninek 120-as az ideális, 100 a legkisebb. A rácsra mászás problémás, mert lehet, hogy még nem történt baja, de bármikor beakadhat a lába és kitöri, nem egy süni logott már reggel a lában sajnos a rácson, én nem várnám meg. Nálunk saját készítésű ketrecben van, fából és plexiből csináltuk és a szellőzés a magas fal tetején megoldott, így nem tud felmászni. (Minél nagyobb, ideálisabb kecót veszel neki, annál magasabb a ketrec tálca része, így nem fogja elérni a rácsozást!!)

A süninek egy futókerék a minimum, éjjelente 10 km-t is lefuthat, ez lehetetlen egy 120-as kecóban is, kerék nélkül. Én az ufo, tányér kereket ajánlom, könnyebb tisztítani, és baleset-, veszélymentes, mert nem lyukacsos.

A sünik mindig, mindenhova kakilnak akkor is ha egészségesek. Tegyél be neki egy ruhadarabot, egy zsebkendőt mondjuk (amin azért átszűrődik a levegő, nekem imád alábújni és ott gombócban aludni, sokkal jobban szereti mint a házat, de az is van neki, mert szükséges.

Almozás: fele forgács, fele macskaalom vagy 1/3 macskaalom. Valamivel el kell választani a kettőt, hogy ne keverje össze teljesen, a fürdés miatt. Jó vastagon kell neki almozni, mert imádnak furkálni, turkálni az alomban. A macskaalom kötelező, mert abban vesz porfürdőt (és elvileg abba kakil). Nálad a vakarózás eredhet ennek hiányából is. Alomcsere: egyszer a forgácsot, máskor a macskaalmot kell cserélni, lehetőleg nem egyszerre, mert akkor a süni "elveszti a szagát" és megzavaródik amikor felkel, baja nem lesz tőle, csak jobb neki a váltott csere.

2014. jún. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!