Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlpusztulás? (kérdés lent)

Nyúlpusztulás? (kérdés lent)

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a választási vagy annál kisebb nyulak egyszerűen, egyik napról a másikra elpusztulnak, tünete nincs... Pusztulás előtt úgy viselkedik a nyuszi, mintha nem lenne magánál, lélegzik, nyüszít, rángatózik, elfekszik.

Kérlek segítsetek! A betegség nem gyógyítható szerintem.

Már 3 kisnyuszim elpusztult így, kettő a kezemben, egyet halottan találtam reggel.

azt a kettőt úgy ütöttem le. (mert nem lehetett mit tenni) :(



2014. jún. 23. 10:05
 1/4 anonim válasza:

Sajnállak téged is meg a nyuszikat is.Azért halnak meg amúgy a nyuszik, mert a választás utáni két hét a legkritikusabb. Ha ilyenkor valamiben hiányt szenvednek, vagy valahonnan elkapnak egy betegséget, hamar elpusztulnak.Esetleg lehet hogy az anyanyúl betegséget hordoz, és a picik elkapják.

Én elhiszem hogy te jól gondozod őket, erről nem te tehetsz. Ez úgymond természetes.

2014. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több esethőség áll fenn szerintem:

1, Rossz tenyésztőtől szerezted be a nyuszikat. Ha túltenyésztenek egy állatot akkor ez sajnos gyakran bekövetezik.

2,Esetleg olyan ételt adták nekik, ami nem szabad (nagy mennyiségben). Pl. K betűvel kezdődő zöldséget, karfiol stb...

3, Azt is el tudom képzelni hogy valami a házzal nem stimmel. Esetleg nem penészes valahol a fal? Ez is okozhatja szerintem, egyes penészfajták ölni is képesek, és lehet hogy a nyuszik előbb reagálnak rá, mint te magad.

2014. jún. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de félek, hogy nem ez a gond.

Abba még bele tudok gondolni, hogy valahogy túltenyésztették az anyának a rokonait.

De nem a választásról van szó, mert ma reggelre a 3 hetes kisnyuszikból pusztult el kettő, egy már halott volt, egyet meg kellett ölnöm, mert rángatózott.

2014. jún. 23. 12:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma reggel is meg kellett ölnöm egy nyulat.. 3 heteset. MI LEHET EZ?
2014. jún. 24. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!