Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak enni a hörcsögömnek?

Mit adjak enni a hörcsögömnek?

Figyelt kérdés
Még eléggé kicsi hörcsögöm és most hoztam el az állat kereskedésből, csak az a bajom hogy nem tudom, hogy mi lenne a megfelelő táplálék neki.?!

2014. jún. 24. 08:25
 1/7 anonim válasza:
66%
lehetőleg ne sajtburgert, kólával
2014. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
minek veszel hörcsögöt ha semmit nem tudsz róluk?-.-"" + biológia 1-es-.-"" amugy répát, salátát, hörcsög tápot, paprikát, barackot, cseresznyét.. szóval a legtöbb zöldséget és gyümölcsöt megeszik.
2014. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Elsősorban tápot, ami magvakból (búza, zab, köles...) és granulált rágcsálnivalókból állhat (ez általában tartalmaz fehérjét is). Jó minőségűt vegyél, a legjobb a Versele Laga! Ez után jönnek a zöldségek: sárgarépa, petrezselyem, fehérrépa, édes paprika, cékla, zeller, paradicsom, sütőtök, uborka, bio saláta, patiszon, padlizsán, borsó, spenót, spárga, brokkoli. Megmosva, megtörölve! Ezek után jöhetnek a gyümölcsök. Hetente párszor adhatsz belőlük. Ehetőek: alma, körte, szilva, barack, málna, szeder, áfonya, eper, banán, kivi, ribizli, narancs, szőlő, görög és sárgadinnye. Megmosva, kimagozva, megtörölve! Ezek után jön egy nagyon fontos: a fehérjék. Hetente kétszer adj, mert, ha sokat adsz vadabb lesz a kis hörcsög. Fehérjék: lisztkukac, tücsök, natúr túró, natúr joghurt, főtt húsok, penész és fűszer mentes sajtok, száraz macska és kutyatáp. Néha adhatsz neki csontszáraz kenyeret. Soha ne adjál neki: cukros és koffeinos italokat, emberi ételeket, K-betűs zöldségeket, trópusi gyümölcsöket, hagymaféléket, csípős paprikát!!!

2014. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen tésztát sem szabad neki adni szerintem:

https://www.youtube.com/watch?v=Iz0g5IjicXs

Ezt embernek se adnám, mondjuk én nem vagyok nagy tésztás.


Én állatkereskedésben vettem magokat, mellé adok zöldséget, gyümölcsöt és néha kis darab főtt csirkét.

2014. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 julcsika01 ***** válasza:

paprika, alma ,répa, salata ,magkeverék(természetesen táp),

napraforgómag még banánt is de lehetoleg száritva de olyan tápot is tudsz neki venni amiben már száritott gyumik is vannak.

2014. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szárított gyümikkel vigyázni kell, mert nagyon hizlalnak. Nem ajánlom napi szinten, én nem vennék olyan tápot amiben van!
2014. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mazsola, mandula, mogyoró, ropi, táp, saláta, üres tészta, jutalomfalat, aszalt gyümik stb.
2014. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!