Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha a szüleim nem...

Mit tegyek ha a szüleim nem engedik hogy legyen fehér egerem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arra is gondoltam hogy haza hozok egyet a kereskedésből és akkor talán megengedik. Mondjuk akk úgy se tudnak mást csinálni. :D
2014. jún. 24. 17:07
 1/9 anonim válasza:
Miért nem engedik? Ha esetleg nem tetszik nekik az állat maga stb. válassz valamit ami nekik is rokonszenves! (Ha állatkereskedésből hozod ne kapkodd el a választást!)
2014. jún. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vákszt de nem szeretik az állatokat.
2014. jún. 24. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fehér egérrel az a bajom:

-társas állatok, szóval 2-3 darabot számolj. Egyedül beledöglik, nem szereti a magányt.

-a vizeletük eléggé szagos, volt hogy naponta almoztam őket és érződött nap végén.

-nagy ketrec, terrárium kell nekik, mert mászkálósak, ugrálósak, mozgékonyak.

-nem lehet őket úgy kézhez szoktatni hogy biztonsággal kivehesd.


Én onnan beszélek hogy kísérleti állatházban dolgozom, van amikor 500 feletti egérállománnyal. Ott már kemény a kiképzés. Nem az hogy undorítóak, mert aranyosak, de házi kedvencnek nem ajánlom mégsem. Aranyhörcsög? Kis macik, aranyosak nagyon, még jobban hozzád nő mint az egér.

A szüleidet meg puhítsd, de ha végképp nem engedik akkor inkább ne vegyél semmit, mert hazaviszed aztán az erdőben végzi, az az állatnak a legrosszabb

2014. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az egér tényleg nem túl jó választás. Mi degukat tartottunk éveken át, fantasztikusak! De ők is legalább ketten szeretnek együtt lenni. Nagy egyéniségek, kézhez tudnak szokni, és egyáltalán nem büdösek! Viszont a farkuk végén lévő kis bojtszerű dolog nagyon könnyen leszakad. :(
2014. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Büdik, de aranyosak. Az enyémek egy polcon vannak, éjjel-nappal nyitva a ketrec, plusz naponta leveszem őket az ágyra. Nem szöknek meg, nem harapnak, aranyosak, igaz annyira nem kezesek, mint amilyen egy patkány (ami egyébként almozás után pár napig nem büdös).

Mondjuk ha már egeret nem engedik, gondolom patkányt sem engednének, de itt egy videó, amit esetleg őket is meggyőzheti (és téged főleg):


https://www.youtube.com/watch?v=1A07gDVLe14


Addig semmiképp ne hozz el egeret kereskedésből, vagy bármilyen más állatot, amíg nem egyeztek bele. Visszavitethetik, és azt az állatot esetleg külön kell tartani a többitől, mert nem fogadják vissza. És ha egér, amúgy is nagy eséllyel sikló-kígyó kaja lesz belőle. Mert azért tartják őket.

Tehát, a lényeg, hogy jópofák, de szagosak (a lányok kevésbé), tehát ha nem tudod megígérni, hogy a szobádon belül tartod a szagokat, nehéz dolgod lesz...

2014. jún. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a höri
2014. jún. 25. 07:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak rossz hörikkel találkoztam, de mind magánakvaló, emberkerülő zabagép, akiket csak egyedül lehet tartani, mert bántják egymást.
2014. jún. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A hörcsög nagyon jó háziállat! Nekem aranyhörcsögöm van és alig várja hogy haza jöjjek és kivegyem. Érdeklődő kezesbárány, büdösnek sem büdös. Az egyetlen probléma vele (ami nem is probléma igazából...), hogy éjszaka aktív. Ha kisállatot szeretnél venni én (is) a hörcsögöt ajánlom.
2014. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

lehet hogy furán hangzik, de én kígyót ajánlok:) gabonasiklót kezdőnek... nem büdös egyáltalán, havonta elég takarítani (2-3havonta se gond, csak ki kell venni az ürülékét rögtön, de mivel heti 1* eszik alig ürít)


teljesen csöndes, hiába estefele aktív ő is...


mondjuk nem olyan izgága fogdosni való állatka... azt ne várd h megismerjen és kötődjön hozzád (a szagod meg fogja tanulni, de ez annyira jó h nem fog félni tőled)


ja és mondjuk kisemlősökkel táplálkozik.....


nekem volt már hörcsögöm, tengerimalacom, pinty, papagáj.... de bennük találtam meg az ideális háziállatot... hihetetlenek :)

2014. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!