Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért remeg a tengerimalacunk,...

Miért remeg a tengerimalacunk, és hogyan segíthetnénk rajta?

Figyelt kérdés

A húgom malacán ma vettem észre estefelé, hogy remeg, és bizonytalanul, dülöngélve járkál. Ha fekszik egészségesnek tűnik, de ha elindul, akkor látszik rajta, hogy valami nagyon nincsen rendben. Nem voltam itthon egy hétig és igazából ötletem sincs mi lehet a baja. Lehet, hogy olyant evett amit nem kellett volna? Karfiolt és kákics leveleket találtam a helyén. Vagy megcsíphette valami? Rendbetettem a helyét, kitakarítottam, friss vizet tettem be neki, és most várom hogy mi lesz. Az állatorovos csak holnap délelőttől rendel, addig nem tudok mást csinálni mint várni! Esetleg ha valakinek van valami jó ötlete, tanácsa azt megköszönném!

Írjatok!


2008. aug. 1. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Nekem a két éves hörcsögömmel volt ilyen, de mára már ezzel nincs gond.

A hörcsögömnél az volt a gond, hogy amikor aludt akkor én felbéresztettem (ki kellett takarítani) és ahogy megijedt, nem volt magánál (szó szerint) és elkezdett dűlöngélve járni és remegni. Vissza tettem a helyére, a terrárium alá raktam a lámpát egy 5 percre, hogy melegedjen és nyugodjon meg (persze ezt úgy tél végén, nem ilyen melegben). Ezek szerint a tengeri malacoknál is van ilyen. A lényeg, hogy egy-két órára hagyd őt pihenni, mert megijedt. Semmi komoly, de nem árt, ha a doki is rábólint. :)

Wanda

2008. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de szerintem ennél nagyobb a gond, mert azóta is remeg és nem valószínű, hogy az ijedtségtől. :( Remélem holnapra jobban lesz!
2008. aug. 1. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt tengerimalim és ő is remegett pár napig, addig azért mert még új környezetben volt és félt mindentől. Aztán később abbahagyta. Egyébként ne adj neki karfiolt mert felfújja. Ugyanilyen pl. a káposzta is. A kákicslevéllel meg salátával is mértékkel, de adhatsz neki. Sok szerencsét hogy ne legyen semmi baja a malidnak!
2008. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Karfiol, káposzta, ilyesmiket ne nagyon adj a malacoknak, mert felpuffadhatnak tőle!

Nem lehet, hogy csak nagyon melege van a malackádnak? Az enyémek ebben a nagy melegben meg se moccannak, csak pihegnek.

Reméljük nem lesz semmi baja a malacodnak!!

Üdv

2008. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan adhatsz a malacnak mindent, 9 éve tenyésztek rágcsálókat, a társam 15 éve malacozik és mindig mindent kaptak, nem a kajában van a gond, azzal nincs baj. illetve van, a malacod kálcium hiányos, de ezt kálciumos fogkoptatóval vagy szépiával(tintahal csontja) pótolhatod, ezt minden állatkereskedésben lehet kapni általában
2008. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!