Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a törpehörcsög...

Mit tegyek a törpehörcsög terráriumának a tetejére?

Figyelt kérdés
Egy nagy üveg "doboz" tetejére mit lehet tenni, ami szellőzik, de nem tudja az állat szétrágni, hogy kimásszon belőle?

2014. júl. 1. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

ha olyan nagy akkor úgysem tud kimászni belőle csak ne rakj bele olyan magas dolgokat amiken kitudna :D


egyébként csak rács lenne jó, vagy szúnyogháló, de azt megrágja ha eléri

2014. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mérd meg a terráriumot, vegyél akkora fákat hogy körbe tudd vele keríteni, szögeld össze őket, és sűrű rácsot fogass rá.

Valami ilyen lesz: [link]

Elég egyszerű és olcsó megoldás.

2014. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
inkább vegyél egy ketrecet, a terrárium egészségtelen amúgy is.
2014. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ketrecet nem szeretnék neki, volt már régebben kisállatom benne, de akkora mocskot csinált maga körül, hogy meguntam. Ha ketrecben van, állandóan kitúrja az almot, az ételt meg mindent a rácson, és naponta többször pucolni még azt is már fárasztó, és szerintem egy terrárium szebben is néz ki, mint egy ketrec. Mondjuk akkor nyulam volt, az nagyobb piszkot tud produkálni, amennyit ugrál. De mivel a hörcsög elég pici, félek, hogy valahogy kimászna, ha az egész lyukas lenne. Ezért döntöttem az üveg mellett. Ilyet szerettem volna, de sehol sem találtam, csak fedél nélkülit: [link]


Bár nem ugrál, és nem is éri fel, de biztonságosabb, ha mégis van rajta valami, főleg, hogy kap majd kisházat is, arra felmászva meg lehet, hogy könnyen kijutna. Ma megnézem pár helyen, hátha kapni valami szerszámos boltban ilyen rácsos lapot. A szúnyoghálóra már gondoltam, de azt azonnal szétrágná, mert műanyagból van.

2014. júl. 1. 23:42
 5/8 anonim ***** válasza:

igen, végül is értem miért akarsz biztosra menni:D


mikor nekem volt hörcsögöm, úgyszintén terráriumban, abból kimászni sehogy sem tudott volna, mert volt vagy 40/50 cm magas, de macskák miatt kellett tető


nekem szerencsém volt mert volt itthon nem használt hűtő polc, ami tökéletes volt erre:D


de amúgy vmilyen boltban biztos fogsz találni megfelelőt

2014. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elmentem több állatkereskedésbe, de megfelelőt nem találtam. Megnéztem a ketreceket is, de szerintem még a legkisebben is átmászik. Nem mértem le, de ránézésre úgy ítéltem meg, hogy akkora réseken egy egér méretű állat könnyen átbújik, ha akar.
2014. júl. 2. 22:05
 7/8 Lilla0510 válasza:
Szia, ha kicsi a höri akkor szerintem a legegyszerübb megoldás a nehéz vagy nem túl nehéz könyv.De úgy rakd rá hogy kapjon levegőt.
2014. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most egy vastag rajztábla van rajta úgy, hogy a szélén hagytam egy akkora rést, amin nem tud átbújni. Mikor alszik és ott vagyok mellette, akkor meg le szoktam venni, hogy addig levegőzzön az egész.
2014. júl. 9. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!