Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 8 hónapos hím tengerimalac...

8 hónapos hím tengerimalac mellé vehetek társnak 5-6 hetes szintén hím tengerimalacot?

Figyelt kérdés
A hierarchia-harc miatt kérdezem. Nem lesz nőstény a közelükben, sokan írták, hogy két fiú malackájuk van és jól kijönnek. Vagy még várjak amíg a tengerimalacom idősebb lesz? Vagy elég ez a korkülönbség?

2014. júl. 2. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A tengerimalacok jól kijönnek egymással. Megfelelően kell összeszoktatni őket: mindkét fél számára ismeretlen helyen (pl. kábelmentes szoba) találkozzanak először. Ott ismerkedhetnek stb., a ketrecüket pedig ki kell mosni ecetes vízzel, hogy ott se érezze a saját szagát a régebbi hímed. Kis civakodás lesz, de ez természetes és nem szabad félbeszakítani! Azonban, ha megharapják egymást rögtön válaszd szét őket. A sebet ez esetben fertőtleníteni kell (betadine, hiperol stb.). Ha nagyon nem jönnek ki egymással, akkor egymással szomszédos ketrecben kell élniük.

2014. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vétel helyett az örökbefogadást ajánlom. A hazai tengerimalac egyesület segít az összeszoktatásban, tanácsadásban, és a megfelelő malacka kiválasztásában, igény esetén ők össze is szokták szoktatni a leendő párokat (akkor is ha csak az egyik van tőlük).

Az oldalukon hemzsegnek a megmentett gazdikereső malackák, sokszor idejük sincs frissíteni a honlapot, facebookot, biztos találsz neked tetsző malackát.

Az oldalukon a havi tippeknél külön cikket írtak a helyes összeszoktatásról.

Nekem volt két hím malackám, elvoltak, de amikor az egyik meghalt helyette ivartalanítottam a másik hímet és nőstény társat kapott, sokkal boldogabb lett. Én a helyedben átfontolnám ezt a lehetőséget.

2014. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lillus04 ***** válasza:
Nem akarok hazudni, de én ugy tudom hogy a fiú nemű állatok nem jol jonnek ki egymassal csak ritka esetben
2014. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez fajtafüggő utolsó. A tengerimalac hímek jól meg szoktak lenni.
2014. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Három fiúmalacom van (testvérek), rendkívül jól kijönnek egymással.
2014. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vehetsz igen.A lényeg, hogy vagy fiatalabb legyen(szerintem ez a jobb) vagy idősebb.
2014. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!