Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem egy új tengerimalacot...

Vettem egy új tengerimalacot a már meglévőhöz. Sos? A többi lent.

Figyelt kérdés
Eddig egyedül élő még tínédzser malackámnak vettem egy társat, egyébként ő is csak pár hónapja van meg, de már elég szelíd. Először nagyon örültek egymásnak csipogtak, futkároztak szaglászták egymást. Most úgy veszem észre a nagyobbat idegesíti a pici. Folyton követi, melléfekszik, a nagy meg csak berreg rá. Valami olyasmi lehet benne hogy jó hogy dumáltunk, örülök neked de mostmár ideje hazamenned... :-D Szeretném ha jól kijönnének, azthittem örül majd a kis pajtásnak. Egyébként mindkettő kisfiú, mert nem szeretnék kismalacokat. Tudtok adni valami tippet?

2014. júl. 4. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem verekednek és kocogtatják a fogukat közben, akkor semmi gond! A berregés csak annyit jelent a kicsi felé, hogy a nagy tekinti magát dominánsnak és ennek hangot ad. Az természetes, hogy a kicsi követi mindenhová ilyenkor. Rövid időn belül megszokják egymást :)
2014. júl. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem láttam még hogy bántaná. Csak ha összekucorodik a nagy hogy pihenne kicsit akkor a kicsi is odamegy bujni akar a nagy vagyis csak nagyobb... arrébblökdösi az orrával, mintha nem szeretné a közelében tudni és közben berreg. Hameg felpiszkálja a kicsi kijön a házából és lassan komótosan berregve járkál körbe körbe.
2014. júl. 5. 09:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális! :) Nekem 3 fiú malacom van. Az utolsót 2 hete vettem. Szerencsére könnyen összebarátkoztak, de berregés a mai napig van.
2014. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ők egyébként nem összebújós állatok, szóval legyen 2 házuk. :) mekkora ketrecben vannak?
2014. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a segítségeteket. Jelenleg akváriumban vannak ami 26x60-as. Ez már megvan régóta még hörik laktak benne kb 10éve. De már gyűjtök egy nagyobb ketrecre. Ebben csak este vannak. Napközben van egy elkerített kis helyük ahol furkározhatnak, ott van nekik több házikó, de àlltalában egyben fekszenek mert a kicsi mindig bebujik a nagyobb mögé hiába megy át másikba. Biztos nem lesz baj? Nem hagyja pihenni sem a nagyot mert megy utána, az a kaja kell neki amit ő eszik. Ugyanaz az uborka a szimpi neki meg ha a nagy rág egy szénát ő elkezdi a másik végét rágni. :-)
2014. júl. 6. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!