Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rág a hörcsögöm! Mit tegyek?

Rág a hörcsögöm! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rágcsáló, tehát rágnia kell.

De ő nem a fogkoptatót, a száraz kenyeret, a fa játékait rágja, hanem a ketrecet.

Minden éjjel ez a programja... Annyira belemelegszik, hogy rezeg az egész ketrec, a hörcsög feje berezonál... Iszonyatosan hangos, nem lehet tőle aludni... :(

Kap enni, inni, van játéka(futó kerék, libikóka), csőrendszer, rengeteg wc papír guriga.. De semmi sem érdekli, csak a rágás...

Kitenni nem tudom a szobából, mert albérletben lakom, lakótársakkal..

Nem lehet valahogy leszoktatni erről a fantasztikus szokásáról? :( Már nagyon szomorú vagyok..

Nagyon ellenzem, hogy terráriumban legyen tartva, de sajnos lassan nem marad más megoldás, mert nem tudjuk kipihenni magunkat, reggel pedig munkába kell menni.. :(



2014. júl. 4. 20:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni: szíriai aranyhörcsög, fiú és kb. 3 hónapos, kereskedésben vettem..
2014. júl. 4. 20:55
 2/11 manó1235 ***** válasza:
bnőm hörcsöge is ilyen volt minden oda volt téve neki de ő a ketrec aljához járó műanyag tálca szélét rágta éjjel nappal.. ez ilyen sajnos
2014. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is rágta régebben esténként a hörim a rácsot, én általába akkkor odaadtam neki gyümölcsöt, magot stb., szóval amivel elfoglalja magát, de szerencsére már viszonylag leszokott róla. Mostmár csak napközben csinálja :D

2014. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is adok neki magot és/vagy gyümölcsöt, ha rákezd, akkor aztán azzal elfoglalja magát kb. negyedóráig, majd minden kezdődik előlről... Vagy megpörgetem neki a kereket, akkor beleugrik, megy 3-4 kört, aztán vissza a ketrechez... Már attól tartok semmi sem használ...

Eddig itt volt az ágyam mellett a szekrényen, most áttettem a szobám másik felébe... Nem olyan nagy, szóval sok változást nem várok, de hátha kicsit halkabb lesz...

2014. júl. 4. 21:16
 5/11 anonim ***** válasza:
És ha tennél valamit a rácshoz beülről, höcsög-magasságig, hogy ne tudjon hozzáférni?
2014. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam, hogy valami vastagabb kartont vagy falécet odaerősíteni és akkor felmászni sem tud meg rágni sem... Hétvégén próbálok valamit kezdeni vele.
2014. júl. 4. 21:46
 7/11 puszti laura ***** válasza:

SZIA!


VAN PAR TIPPEM

1 EHES ADSZ NEKI ELEGET ENNI?

2 LEHET HOGY MEGVADULT SOKAT PISZKALOD?

3ILYEN FAJTA NEM LEHET VELE SEMMIT

de van egy tippem arra hogy:nem tudsz tole aludni ugye?

NA TAKARD LE EJELRE RAKD AT MASIK SZOBABA ha ez sem segit add el ha sajnalod eladni nincs ra otletem TUUUURD

2014. júl. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne kartont, inkább műanyagot vagy üveget. Bár a kartont is megpróbálhatod, hátha bírja a strapát egy ideig.


Egyébként nem tartok hörcsögöt, tehát nem kipróbált módszer, csak eszembe jutott, hátha.

2014. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen eset és kiderül hogy azért rágta a ketrecet mert kiakart szabadulni ugyanis az öcsém folyton nyomogatta de csak szeretetből akarata de hát ugye még kicsi volt és azt hitte ezzel nem árt neki de hát ártott aztán odaadtuk az egyik ismerősünknek és az megszelídítette és neki nem rágta már a ketrecet...
2014. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém rágta akkor a rácsra erősítetettem egy wc papír gurigát vagy kiengedtem.
2014. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!