Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányhoz hasonló állatok?

Patkányhoz hasonló állatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy rágcsálót, ami nagyon hasonlít a patkányokhoz. (apukám nem akar patkányt, "mert az terjesztette a pestist is", meggyőzni nem lehet semmiről) :D Egy okos, tanulékony, hordozható (mint a patkány, pl utazik a kapucniban stb) kisállatot szeretnék. A deguk mennyire okosak?

2014. júl. 13. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb. mint a patkányok. Én nagyon szeretem őket :)

De tudnod kell, hogy ez az utazik a kapucniban dolog a nevelésen kívül a személyiségtől is függ. És olvasgass róluk, mert elég horribilis szokásaik vannak (pl. megsebesítik, lerágják egymás farkát)

2014. júl. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Sokcsecsű egér. Közel patkány méretűre nő, hasonló a formája és a viselkedése. Anyukádnak meg üzenem, hogy a pestist a házi patkány terjesztette, és azért tűnt el Európából, mert a vándorpatkány kiszorította a házi patkányt. A kisállatként meg laborállatként tartott patkányok őse a vándorpatkány, így nemhogy ők okozták a pestist, de nekik köszönhetjük, hogy ma már nincs errefelé. Továbbá az ember terjeszti a vérhast meg a leprát, szerintem megengedhetetlen hogy emberekkel él egy háztartásban :)
2014. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kopasz malac :D az nagyon mokas. Bar nem tudom, mennyire okos.
2014. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legújabb kutatások szerint a pestist nem a patkányok terjesztették, hanem emberről emberre terjedt.


[link]

2014. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezzel még talán a szüleimet is meg tudom győzni :D
2014. júl. 22. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!