Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS, kisegeret találtam,...

SOS, kisegeret találtam, hogyan neveljem fel?

Figyelt kérdés
Találtam egy kisegeret az utcán, még nem nyílt ki a szeme, de szőre már van és mozgékony is. A kérdés az, hogy ha kecsketejjel etetem az jó? Mennyi időközönként kell megetetni és mennyi tejjel? Az éjszakai etetést hogyan csináljam? Azt olvastam, hogy kb.12 naposan nyílik ki a szeme. Szerintem ettől ő már nincs messze. Mikortól adhatok neki szilárdabb ételt?

2014. júl. 21. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb dolgunk, hogy melegen tartsuk őket, amit egy forróvizes palackkal a legegyszerűbb megtenni, de távolra tett infralámpával is megoldható.


A másik feladatunk a kicsik etetése. Ehhez szükségünk lesz egy kicsi pipettára, és macskatejpótlóra. A legjobb a por formájú, de ha azt nem tudunk beszerezni, akkor boltban kapható macskatej is jó, ha ez sincs, laktózmentes tejet adjunk nekik enni. Legvégső megoldásként, ez a legrosszabb, tehéntejet fele tej-fele víz arányban felhigítani, és összeforralni, majd lehűteni, és kézmelegen adni nekik, ha az előbbi megoldásokra van lehetőségünk, azokat is ilyen hőmérsékleten kell megetetni velük. FONTOS, hogy forraljuk fel a tejet(kivéve a macskatejet, azt csak megmelegítenio kell), mert ha nincs felforralva, akkor felpuffadnak tőle a kicsit, és meg is halhatnak. Ha a kicsik hasa nagy, de felsőtestük sovány, fel vannak puffadva, lehet, hogy nem forrt fel a tej, de ha időben észrevesszük, 1-2 nap alatt elmúlik, addig olyat kell nekik adni, amiből kevés is sok tápanyagot tartalmaz, pl. nyúltáp.


Egér-, hörcsög- és patkányféléknél 1-2 hetes korukban 1-2 óránként kell etetni őket. Ugyanígy éjjel is.

2-3 hetesen elég, ha 3 óránként kapnak ennivalót, éjszaka is, és mivel ebben a korkban nyílik ki a szemük, már kölest és zabpelyhet is adhatunk nekik, de ez nem pótolja a tejet. Elkezdhetünk nekik vizet adni, de szintén pipettából, mert a tálba belefulladhatnak, ha alacsony akkor pedig bekoszolják, és összevizezik magukat, amitől megfázhatnak.

4 hetes koruk után már maguktól esznek, nem kell nekik tejet adni. Legyenek előttük apró magok, és puhább zöldség- és gyümölcsfélék. Már tálban is kaphatnak vizet. Egy kevéske gyümölcsöt is adhatunk nekik, de csak nagyon keveset, mert sok gyümölcstől is felpuffadhatnak.

5 hetesen már szívesen esznek búzát kevés kukoricával, napraforgómaggal, és nyúltáppal, de a boltban kapható rágcsálóeleséget is szívesen fogyasztják.


forrás : [link]

2014. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy etetés alkalmával kb. mennyi kecsketejet adjak neki?
2014. júl. 21. 18:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Még valami, az jó, ha a fecskendőből a tejet csak nyalogatja a kisegér? Elég az neki?
2014. júl. 21. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2698473-s..


itt Platypus nevű felhasználó leíta a lényeget.

Szerintem jobb lenne ha megkérdeznéd egy állatkereskedésben, vagy dokinál. Igazából nem szabad túletetni őket, és ilyen korban nehéz az etetése.

2014. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!