Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó-e a tengerimalacnak ha...

Jó-e a tengerimalacnak ha egyedül tartják?

Figyelt kérdés
Nemsokára kapok egy malackát de csak eggyet tudok befogadni, azomban félek hogy valami baja lesz egyedül.Van egy barátnőm és neki is van egy malaca hozzá átjárhatok hogy néha találkozzanak.De elég neki ennyi társaság?A válaszokat előre is köszönöm.

2014. júl. 24. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

nekem volt egy fiu tengerimalackam... amig egyedul volt addig lehetett vele jatszani, simogatni, bolondulni, de amikor mar kaptam hozza egy lanyt, na akkor elvadultak, olyannyira, hogy meg sem tudtam fogni, meg semmit, mert harapott mind a ketto...

sztem jobb ha egyedul van

2014. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, meg ivartalanított fiút kellett volna az ivartaln fiúd mellé venni.

NEM jó a malacnak egyedül! Ha átviszed egy idegen malachoz, akkor még össze is veszhetnek, Ők nem látogatják meg a barátaikat, Nekik csoportban KELL élniük!

2014. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Társas állatok, vannak országok, ahol törvény írja elő, hogy nem tarthatók egyedül.

Két lány meglesz együtt vagy ivartalanított fiú-lány, fiú-fiú. Ivaros fiú azonnal akciózik.

2014. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 O Dragon válasza:

Ès az melyik ország is lenne? :/


Szentem nyugottan tarthatod egyedül.. Igaz hogy társas állat de ha törödsz vele akkor semmi baja nem lesz.. Am egy elönye van ha egyedül tartod; Ha az egyik beteg és nem veszed észre a másik is elkaphatja, szoval az egyik meghal, és utánna a másik is , ez igy szokott lenni..

2014. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem lesz azonnal beteg, de a magányba beleőrül.... Az, hogy néha kiveszed és nyúzgálod nem ugyan az, amit egy malac társa adhat neki!
2014. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Egyesek azt állítják, hogy a tengerimalacok hamarabb szelídülnek, barátságosabbak lesznek, ha egyedül vannak. Ez egy hatalmas nagy tévhit!! A tengerimalac a szabadban is óriási kolóniákban él, szüksége van társra, csak úgy érzi igazán jól magát. Tovább él, kevesebb betegséget kap el és boldogabb. Ha valakinek két malaca van, megfigyelheti, hogy mennyi féle hanggal kommunikálnak egymással, hogy figyelnek egymásra és ha nem látják egymást hangos visítással hívogatják a másikat. Szóval ne tartsd egyedül, a tengerimalac társas lény! Ha csak egyet tudsz tartani, ne ezt az állatot válaszd!

2014. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.Végül is ha rendesen tudok egy malackát gondozni rövid időn belül beszerzünk mellé egy társat.Még azt szeretném megkérdezni hogy mennyit eszik és mennyi időközönként egy/két tengerimalac?A válaszokat előre is köszönöm!
2014. aug. 9. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Az nem megoldás, hogy majd ha az egyiket tudom gondozni, veszünk egy másikat. Mért, van olyan alternatíva, hogy nem tudod gondozni? Utólag már nem fognak összebarátkozni, pláne a fiúk, egy helyről kell őket venni egyszerre. Néhány deka zöldséget-gyümölcsöt esznek (nyilván ezek fajtájától függ a mennyiség) naponta 2-szer, és szénát folyamatosan.
2014. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!