Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap vettem egy pici tengeri...

Tegnap vettem egy pici tengerimalacot és ma vettem hozzá még egyet, eddig egy alomban voltak, de most ugye új otthonba kerültek egy nap különbséggel, hogy szoktassam őket össze? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Szóval próbáltam semleges területen de a tegnapi mindig odakapott a másiknak, két fiúról van szó egyébként. A másik pedig inkább csak elbújt, felfedezett, és menekült. Szóval úgy tűnik ő kezd alárendelt lenni, de ezt a tegnapi nemigen tudja még elfogadni és hiába próbál közelíteni a mai, odakap a tegnapi. Most kivettem őket megint, csináltam alagutat is nekik, meg búvóhelyeket, hogy hátha jobban összeszoknak. De a mai ijedten csak elbújt az egyikben, a másik pedig kint "napozik". Rásegítsek valahogy esetleg? Vagy várjam őket hogy kibontakozzanak? Egy ketrec van, bele tudok rakni két házat, már próbálkoztam vele ma, de mindkettőnek ugyanaz a ház tetszik. És ebből is van probléma. Mit tegyek, hogy jobban összeszokjanak? Olyan mintha nem próbálná elfogadni a tegnapi a mait, hanem csak megtűrné, félek így este lefeküdni aludni, nemám egymásnak mennek és nem igazán tudom ketté választani őket, mert egy itató van.

2014. júl. 25. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

"Két hímet azonban ne tartsunk együtt...A kanok ugyanis óhatatlanul össze fognak verekedni."


Gratulálok.

2014. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor olvass utána, hogy két hímet is lehet együtt tartani és gratulálj magadnak
2014. júl. 25. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

két hely kell ahol vannak.


minden nap cseréld meg őket, csak a malacokat, hogy érezzék egymás illatát.

ha megszokták, akkor engedd össze őket, és akkor tuti felismerik már egymást :)


két hím csak nőstények közelében verekednek össze halálos kimenettel is akár. a többi mind dominanciai harc.

2014. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!