Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik, nem iszik a...

Miért nem eszik, nem iszik a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Most 4 éves tengerimalacom nem eszik és nem iszik semmit.

Ha a kedvencét elérakom (uborka, őszibarack-meghámozva,szeletelve) akkor látszik, hogy szeretné meg enni, megszagolja vagy épp megnyalja, deutána odébáll. Egész nap fekszik a ketrecében. Csipás a szeme. Nagyon sajnálom szegényt. Fecskendőből ma adtunk neki almapürét és vizet, ezután picit jobban lett. Hogyan kezeljem itthon? Mit ajánlotok?



2014. júl. 25. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a foga túlnőtt, fáj neki, ha eszik. Ez pont 4 éves korban szokott előfordulni. Szénát szokott enni? Ez gyakorlatilag életveszélyes állapot, nem tudom, hol laktok, de hétvégi állatorvosi ügyelet kell, ráadásul olyan, amelyik ért a malacokhoz, és le kell rövidíteni a fogait, elsőt és hátsót is. Enélkül lehet, hogy hétfőig éhenhal, a malacok nem bírják sokáig.
2014. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azonnal vidd el állatorvoshoz a kedves neked a kis élete !!

Én is ugynigy jártam a volt malackámmal, de az én esetemben már késő volt neki :(((

Túlnőtt a foga, az inyébe fúródott és teljesen begennyesedett.... hiába kapott rá inekciót, nem birta sokáig. Rá egy hónapra meghalt szegényke.... :((((


Szóval ténleg, vidd el orvoshoz !!!!!!

2014. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 magyarerik válasza:
Szerintem vidd el orvoshoz mert valószínűleg fáj a pocakja :) (legalábbis a nyuszimnál ez volt aki a másnapot nem élte meg) :,(
2014. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Klujber Bianka válasza:
Lehot hogy leapt a veseje
2014. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Este már nem tudtam sehova elvinni és reggelre sajnos elment :"(. Nagyon sajnálom és eltemettük. Nagyon szép sírja van, remélem tetszik neki :). Szegény :/
2014. júl. 26. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!