Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az oroszlánfejű törpenyúlam...

Az oroszlánfejű törpenyúlam ebben a helyzetben mikor és hogyan fog rászokni az önitatóra?

Figyelt kérdés

Egy hete van nálam a nyúl, mivel ajándékba kaptam. Az anyjuktól kb 2-3 hete lettek elhozva. Eddig egy kb 2dl-es porcelán mártáskiöntőből ivott. Viszont az utóbbi 2napban ezt 2x is kiborította ketreben a játék hevében és forgácsozhattam át az egészet. Ezért a vizesedényét kivettem, az önitatót pedig betettem.

Megtanulja a használatát annak ellenére, hogy eddig másból ivott? Jól tettem, hogy a régi vizesedényét kivettem, annak érdekében, hogy az önitatóból igyon? Nem lesz így valami baja ha nem tudja, hogy hogyan igyon az új itatójából?

Köszönöm a tanácsokat.



2014. júl. 26. 05:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Kend be almával az önitató végét, ha nem iszik. A forgácsot meg dobd ki, elég csak a wcbe almot tenni. Neked is kevesebb meló, és ő se fekszik a pisijében egész nap.
2014. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim pl. egyáltalán nem használja az önitaót, pedig mindenfélét kentem a végére..inkább szomjan halt volna mellette:D így végül egy olyan itatót kapott, ami a papagájoknak van, fém tálka, ami a ketrec oldalára szerelhető, így nem tudja kiönteni:) A forgácsot meg tényleg dobd ki, vegyél neki inkább wc-t és tegyél csak abba pelletet.
2014. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget :)

Hát az én nyúlam egyenlőre használja is meg nem is :D

Többször "megmutattam" neki hogyan kell használni, azóta láttam is, hogy próbálkozott, szóval talán megtanulja. Tegnap 2x betettem neki a régi itatóját, hogy mennyire lehet szomjas. Egyszer semmit nem ivott,. aztán a 2.alkalomnál pedig egy kortyot.

Ma éjjel is csak az önitató volt bent, de le ellenőriztem és nem ivott az éjjel. Viszont most, hogy adtam neki kaját, utána láttam, hogy ivott (remélem sikerült is neki)


Ezt nem is tudtam, hogy lehet venni rácsra szerelhető itatót is. Eddig nem nagyon voltam otthon ebben a témában, viszont most, hogy kaptam meglepetésként ezt a nyulat - ráadásul úgy, hogy korábban fel sem merült, hogy ilyen kis állatom legyen (két kutyám van) - muszáj rágyúrnom a témára.

Szívesen fogadom még a tanácsokat, tapasztalatokat :)

Köszi :)

2014. júl. 27. 06:12
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, ilyenre gondoltam:


[link]


Csak nekünk felcsavarozható van:)

2014. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :)

Ha nem lesz sikeres a kísérlet, mindenképpen veszek egy olyan itatót.

Ma délelőtt nem voltam itthon, de az önitatóból a mérce szerint nem hiányzik, tehát elvileg nem ivott, vagy csak nagyon keveset.

Kíváncsi leszek, hogy délután, és este iszik-e.

Amúgy a jelenlegi ketrece egy kisebb fajta és nem valami szép (a nyúllal együtt kaptam) szóval majd azt is venni akarok neki, de egy praktikusabbat, hogy jól érezze magát.

A jelenlegi állítólag egy madárketrec volt, de egy ideig megfelel ez is :)

Még egy dolgot szeretnék kérdezni. Állítólag mindig kell lenni előtte szénának vagy friss fűnek. Ha egy maréknyit teszek neki, akkor azt mindjárt bedörgöli. Egész álló nap, akkor adhatom neki oda a sok szénát. Nem lesz annyitól baja?? Állandóan enné a füvet :D

Köszönöm a választ :)

2014. júl. 27. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, minimum 100 cm-s ketrec kell neki, akkorát vegyél:)

Lehet kapni szénatartót, abban több széna elfér, így egész nap tud szénázni. Ne aggódj, nem lesz tőle baja, szénából akármennyit mehetek, minél többet, annál jobb :)

2014. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Széna non stop legyen előtte, különben leáll az emésztése, és belepusztul!

Sürgősen olvass utána a témának, mert különben nem sokáig lesz nyuszid.

[link]

Nagyobb ketrec is kell, a mostani kínzás neki. Sok használt ketrec van a neten, legalább egy 100*50-es méretűt vegyél.

2014. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló, köszi szépen :)

Jövő hónapban mindenképpen veszek neki ketrecet. Ma ebéd után egy csomót olvastam, szóval átlátom a helyzetet :D

Azért ha valami kérdésem van majd még írok :D

Köszi a tanácsokat :)

2014. júl. 27. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!