Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány tartása - nevelése,...

Patkány tartása - nevelése, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy patkányt. Válaszolnátok?

Melyik neműt érdemesebb tartani? Melyik fogékonyabb a tanulásra és a "dajkálásra"?

Miket kell vennem? Mekkora ketrecet ? Milyen ételeket adhatok neki?

Mikre lehet betanítani? Hogy tudom kézhez szoktatni és hogy puszit adjon?

Hogy tudom el érni hogy hallgasson a nevére?

Mindent szeretnék tudni ezzel kapcsolatban.


2014. júl. 26. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:

kedves első akkor nézd meg ezt a videót a patkányok milyen cukik és okosak és a labdát is visszahozzák meg tudnak trükköket :)


https://www.youtube.com/watch?v=5lHx7dp230w

2014. júl. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük az alapoknál: patit nem tartunk egyedül. Magányos lesz, hiszen híres szociális igényeiről, hatalmas kolóniákban él, csak egy ember társasága nem elégíti ki az igényét egy társra. Minimum 2, és csak egyneműek! Iszonyú gyorsan sokasodnak, ne akarj kispatikat! :) A hím inkább dajkálásra, a nőstény tanításra "való".

Nekem 2 nőstényem van, a lánykák aktívabbak a hímeknél, valamint kisebbre is nőnek. A hímek ivarérés után lustábbak, könnyen kézben tarthatóak, a nősténeknek mindig kell valami, amivel lehet szórakozni.

A ketrec inkább magasabb legyen, mint széles. A pateszok szeretnek randalírozni, mászkálni, kész akrobaták. :D Készülj fel az éjjeli bulikra, az enyéim legalábbis éjszaka állnak neki játszani.

Hamar kézhez szoknak, könnyen szelidülnek. Vedd ki őket napotna többször, és vegyél egészen kölyök patkányt, hogy hamar megszokjon.

Én mindent adok nekik a száraz mageleségen kívül. Nyers húst, sajtot, mindenféle finomságot.

Az enyéim, ha meghallják a hangomat, már tódulnak a rácshoz, ugrálnak, szimatolnak. A patkány szívéhez is a hasán keresztül vezet az út, tehát rágcsikkal próbáld elcsavarni a fejüket, és akkor le sem szakadnak rólad.:)

2014. júl. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én imádom a patkányokat, a honlapom címe:


www.patkanyszemmel.webnode.hu

2014. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Patkány Varázs. Honlapjuk is van és egy facebookos szakcsoport is. Magyarországon ez a mérvadó tudástár patkányok terén.
2014. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, te vagy beteg.
2014. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!