Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legjobb törpenyúl?...

Melyik a legjobb törpenyúl? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől, vagy kisállatkereskedésből érdemes inkább venni?

Ha tenyésztő, akkor melyik a legjobb/legmegbízhatóbb?

Melyik a "legjobb" fajta törpenyúl? Milyet érdemes vásárolni?

Tapasztalatok/vélemények jöhetnek! :)



2014. júl. 30. 23:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy tenyésztőtől érdemes nyuszit venni :) Én a Wonder Bunny tenyészetet ajánlom, az én nyuszkóm is onnan van. Szerintem a kosorrú törpenyuszik a legédesebbek, nekem ők tetszenek a legjobban :)
2014. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Tenyésztő!!!

Mi Tatabányán vettük

Nem tudom mi alapján szeretnéd a legjobbat, nekünk holland törpenyuszink van, én direkt állófülűt szerettem volna, mert szerintem nagyon aranyosak a kis álló füleikkel, főleg amikor fülelnek :)

2014. júl. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Tenyésztő! Nekem is wonder bunnym van, sőt, anyumnak is. Fajtából olyat vegyél, ami tetszik, de tudd, hogy a hosszú szőrűek (kasmír, duplagénes oroszlánfejű) napi fésülést igényelnek.
2014. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :) köszönöm mindegyikőtöknek a válaszát!

Az már biztos, hogy tenyésztőtől fogom venni!

Hosszúszőrűt semmiképp sem szeretnék, szóval a kosorrú törpe és a holland törpe van előtérben. Viszont hallottam valami "rex" törpenyúlról is, aminek állítólag extra bársonyos, selymes bundája van. Ez igaz?

Egyébként milyen élettartammal számolhatok?

2014. júl. 31. 10:44
 5/24 anonim ***** válasza:
2014. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
8-10 év. De ezt minden nyuszis oldal leírja, ha körbenézel. Márpedig,ha nyuszit szeretnél, akkor ideje elkezdeni a kutatást, infogyűjtést, mert van mit tanulni róluk.
2014. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
második vagyok, nem tudom milyenek a rexek, de ha számít a bundája, akkor ott, ahol mi vettük, ott vannak szaténszőrű nyuszik is, mind lógó és állófülű "változatban". A miénk is szaténszőrű és nagyon selymes, kellemes tapintású a szőre. Mondjuk drágább is volt, mintha "sima" szőre lenne.
2014. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :)

Utolsó előttinek üzenem, hogy már elkezdtem az infógyűjtést, tudom, hogy egy állat milyen felelőséggel jár, addig nem is veszem meg, amíg nem tudok róla mindent, és nem vettem meg hozzá minden szükséges dolgot. Volt már 3 kutyánk, szóval nem ez lesz az első állatom, csak a kisemlősök terén lesz az első... Pont hogy ezért kérdeztem rá a "legjobb" dolgokra, mert a lehető legjobban szeretnék dönteni.

Utolsónak: igazából nem a szőre selymessége a legfontosabb de mégiscsak kellemesebb egy puhább szőrű nyuszit simogatni..

Viszont még lenne egy kérdésem. Azt olvastam, hogy lehet venni emeletes ketrecet is nekik. Ebbe érdemes belefektetni? Vagy fölösleges, mert elég egy sima ketrec is?

2014. júl. 31. 11:09
 9/24 anonim ***** válasza:
én akkor javasolnám az emeletes ketrecet, ha két nyuszi van, egynek bőven elég szerintem egy egyszerű kb. 100x50 centis ketrec. De persze ha megengedhetitek magatoknak, akkor lehet emeletes is, ártani végül is nem árt :)
2014. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Mindenképp tenyésztő! Én ajánlom még a makkocska, a hunny-bunny és a jollyjumper tenyészetet is:)

Nincs ilyen, hogy "legjobb fajta" törpenyúl..ismerősöm az állófülűekre esküszik, van, aki a rexekre. Nekem a rexek pl. abszolút nem tetszenek, szerintem fura fejük van:D nekem kosorrúm van, szerintem ők a legcukibbak:) szóval ez abszolút ízlés kérdése.

2014. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!