Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mentettem egy törpehörit, de?

Mentettem egy törpehörit, de?

Figyelt kérdés

Egy "kedves" ismerősnél voltunk ma látogatóban, és volt egy hörije, de szörnyen tartotta, elmondta hogy nagyon büdös és nem bír vele mert harapós...de hamar kiderült hogy azért büdi mert régóta nem volt kitakarítva és mivel kb. semennyit nem törődöt vele jóhogy harapós..

Namármost, rávettem, hogy elhozhassam, oda is adta. Itthon észrevettem rajta, hogy a kis hátánál az egyik oldalon van egy seb. Hiányzik ott a szőr és a seb belseje már barna.:((

Szeretném meggyógyítani, kentem rá körömvirág krémet és holnap veszek rá Betadine-t, a nyuszim lábát is azzal ápoltam mikor sebes volt, szerintetek ez segíthet? Szerencsére még nem túl nagy a bibi, és nem is fájlalja, vagyis nem úgy látszik, mert eszik rendesen, kapott répát is és behabzsolta.:)

Szerintetek ha rendesen ápolom a sebét, megmaradhat?

Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2014. aug. 1. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Szép dolog, amit tettél. :)

A Betadine tökéletes, ha a nyuszkónál bevált, pláne ha pici a seb, begyógyul. Gyors az anyagcseréjük, hamar jobban lesz a háta.

Sok boldogságot a hörcsihez!

2014. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy hörim, akinek néha kihullott a hátán egy kis foltban a szőr. A doki szerint semmi baja nem volt.
2014. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

2: ha csak a szőr hullott volna, nem aggódnék ennyire, csak bibis is, de remélem rendbe jön.:)

Amúgy a nyuszkóm is mentett, 6 hónaposan vettem magamhoz és fekélyes volt a talpa, de sokan tanácsolták hogy kenjem Betadine-nal meg körömvirágkrémmel és tényleg segített.:)

2014. aug. 1. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Betadine fertőtlenít, ártani nem árt, körömvirágkrém meg gyorsítja a gyógyulást, az sem árt :)
2014. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. aug. 1. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:
kedves tőled, hogy foglalkozol vele! szerintem lehet, hogy kikaparta a bőrét, nekem tengeri malacom van, és neki volt kis seb a hátán, mert kivakarta. sokat simogasd a kishörit, és jobbulást neki :)
2014. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!