Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Majdnem 1 hónapja van itt a...

Majdnem 1 hónapja van itt a kisnyuszim! De fél tőlem! Hogyan férkőzzek a bizalmába?

Figyelt kérdés

Amint a közelébe megyek, dobbant egyet és elszalad! Összekucorodik a ketrec végében! Nagyon fél tőlem pedig én soha nem bántottam. Félénk volt nagyon akkor is mikor elhoztuk. Hogyan férkőzzek a bizalmába, hogy ne féljen??

Köszi


2014. aug. 4. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami pedig el lett rontva, mert különben nem viselkedne így. A ketrecből próbáltad kivenni, esetleg kergetted a ketrecen belül? Mi volt az első napokban, mikor ozzád került? Hagytad, hogy ő nyisson feléd?
2014. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Szerintem a nyulaknál is természet kérdése. Nekem nemrégen halt meg a 7 éves törpenyulam, velünk egész életében úgy viselkedett, amit leírtál. Amikor a kertben szabadon tartottuk akkor talán nem volt agresszív, de megfogni akkor is hatalmas kihívás volt. Évekig élt amúgy szabadon és nagyon boldog volt, aztán költözés miatt újra ketrecbe került, mert az új helyen nem ásott magának lyukat, és nem tudott volna áttelelni, hát a ketrecbe nem lehetett hozzá benyúlni, mert megharapott. Valahol olvastam amúgy, hogy a nyúl memoriája 4 óráig tart, tehát ha egyik nap jóban vagyunk, nem biztos, hogy másnap is ez lesz))
2014. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hagyd, hogy magától jöjjön ki a ketrecből és ő menjen oda hozzád, előbb-utóbb kíváncsi lesz, hogy ki vagy te és mit akarsz:). Ha már közel merészkedik, adj neki valami finomságot. Te ne erőltesd, mert akkor csak még jobban fog félni tőled, rossz emlékei lesznek rólad.


"Valahol olvastam amúgy, hogy a nyúl memoriája 4 óráig tart, tehát ha egyik nap jóban vagyunk, nem biztos, hogy másnap is ez lesz))"


Na ezt remélem te sem gondolod komolyan.. :D

2014. aug. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

De teljesen komolyan gondoltam amit írtam, és tapasztalatból is írtam, nem csak azért mert ezt olvastam...

Mint írtam a 7 éves nyulam többször volt szabadon engedve és kertecben is. Amikor szabadon volt, a macskámhoz hozzászokott, barátok lettek, látta hogy nem bántja. Utána ketrecben pár hét, aztán újra szabad és esküszöm, nem ismerte meg a macskát. Újra kellett neki az az 1-2 hét, hogy megismerje, ne féljen tőle.

Jó lehet, hogy nem 4 óra, de rövid ideig tart a memóriája.

2014. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!