Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két fiú hörcsög megtűrj...

Két fiú hörcsög megtűrj egymást ebben az esetben? Főleg tenyésztők vagy tapasztaltak véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Hobbi szinten tenyésztek dzsungikat. Egy alombó született két fiú együtt él mivel nem találtam gazdát az egyiknek. Az lenne a kérdésem hogy mivel már 3 hónaposak és együtt vannak és ezt a kombót már nagyon megszoktam, egyiktől sem válnék meg szívesen, maradhatnak ők együtt? Egyáltalán nem veszekednek sose, nagyon ritkán van egy nagyon kicsi csipogás de ez is szökőévben egyszer. Úgy tudom hogy egy alomból született két fiú megtűrheti egymást. Ez a zéró veszekedés ennek a jele lenne? Hasonló szituációs tapasztalatokat gyűjtött válaszolókra lenne szükségem.

2014. aug. 5. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok "szakértő", de az enyéimmel soha nem volt semmi baj. Még a nem egy alomból valók is jól megvoltak egymással. Jól is nézett volna ki, ha mindnek külön ketrec kellett volna.
2014. aug. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A höri nem társas lény...Főleg a fiúk nem!
2014. aug. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem társas de az egy alomból születetteknél más a helyzet. Lehet hogy nem igénylik egymást de előfordulhat hogy elélnek. Azt nyilván tudom hogy nem társas.
2014. aug. 5. 03:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy az elsőnek kössz a választ :)
2014. aug. 5. 03:16
 5/7 Platypus ***** válasza:
Vagy megtűrik egymást, vagy nem. Lehet, hogy életük végéig megmaradnak ezen a szinten, de az is simán előfordulhat, hogy az egyik megöli és megeszi a másikat. 3 hónaposan még nem teljesen kifejlettek, nem értek be a hormonjaik így a viselkedésük sem olyan mint a felnőtteké. Simán megutálhatják egymást pár hónap múlva, csak a szerencséden múlik.
2014. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló volt a felállás, kisallatboltban vettem 2 fiút, ott együtt voltak, állitólag testvérek voltak. Mikor hazavittem őket akkor elkezdtek civakodni, aludni sem lehett tőlük annyira vinnyogtak. Pár héten belül ez elmulott es békésen éltek egymas mellett. Csak nagyon ritkán kaptak össze.
2014. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy alomból vannak, még ugyan úgy magányos állatok....

99% esély van rá, hogy össze fognak verekedni egyszer. Lehet, hogy holnap, lehet, hogy fél év múlva, lehet, hogy éppen nem leszel otthon, vagy alszol. Ne kínozd a szegény állatokat, ha tenyésztő vagy, tudnod kéne ezt.

És, ha tenyésztő vagy, megfelelő helyet kell biztosítanod minden egyes állatnak, aki nem talál gazdit.

Én is azt hittem, hogy ellesznek együtt egyszer a fiaim, de tévedtem. Majdnem kiherélte az egyik a másikat, mire hajnalban észrevettem... A másik megúszta egy kis orr és fül karcolással, ám a másikat el kellett vinni dokihoz. Nagy szerencsénk volt, mert ilyen kiherélős harapásoknál gyakori a tályog, és egyéb szövődmények kialakulása, nála semmi gond nem lett, de azóta senkinek sem ajánlom az együtt tartást, hiába vannak meg látszólag jól együtt.

Hidd el, nem jó nekik!

2014. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!