Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Veszek egy hörcsögöt és...

Szikszaika14 kérdése:

Veszek egy hörcsögöt és szeretném ha adnátok tanácsokat tapasztalaitok alapján a tartásával és szeliditésével és minden hörcsöggel kapcsolatos dologban. Segitenétek?

Figyelt kérdés
2014. aug. 6. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nagy kunszt, inkább csak sok odafigyelést igényel.

A lényeg, hogy soha ne legyen tiszta pisi a forgács (kb. 3-4 naponta kell cserélni, attól függ, hogy mennyit "ürít").

A szelidítésével kapcsolatban annyi, hogy ha miden nap foglalkozol vele (kiveszed a helyéről, simogatod, megfésülö stb.), akkor nem lesz vele gond.

A kaját meg majd meglátod.

:)

2014. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gréta1129 válasza:
Szia. Nekem van hörcsögöm és amikor megvettük 4,5 napig nem vettem ki a ketrecéből hogy szokja meg a környezetet és ez azért jo hogy a kisállat késöbb ne legyen agresszív. Én kétnaponta szoktam neki vizet adni. Hetente ki kell cserélni az almot neki. Minden nap gondoskodj neki friss gyümölcsröl zöldségről igy a kisállat egészséges marad. Tilos neki csokit krumplit káposztát hagymát adni neki. Körtét és banánt adhacc neki csak ne sokat egy nap csak egyszer adj neki valamit.Höriknek való Magok mindig legyenek neki egy tálban. Imádják a simogatják őket. Általában este kicsit hangoskodnak rágcsálnak hajtyák a mókuskereket rágják a rácsot stb. Mokuskerék fogkoptato legyen a ketrecében, egy kis háziko is szükséges, ott zavartalanul pihenhet. Ha fujtat az azt jelenti hogy hagyd békén mert fáradt vagy éppen eszik, de az én hörim nem csinálja ezt sosem. Két fiu hörit ne tegyél össze mert kinyirják egymást. Foglalkozni is kell vele hogy jol érezze magát pl: játszani csak ne nyúzd :)
2014. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dzsungáriai törpehörcsögöt és Szíriai aranyhörcsög csak és kizárólag egyedül tarts!

Roborovszkii és Campbell törpéket viszont lehet kisebb csoportokban is tartani.

2014. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos tippeket tanácsokat :)
2014. aug. 7. 12:49
 5/5 anonim válasza:
Be fog dögleni
2022. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!